Powodzie w Niemczech. Te zdjęcia i filmy pokazują skalę kataklizmu

Powódź w Niemczech
Powódź w Niemczech
Źródło zdjęć: © RheinErftKreis
Oskar Ziomek

18.07.2021 08:46, aktual.: 26.07.2022 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Niemczech, Belgii i Holandii trwają największe powodzie od dziesiątek lat. Skala problemu jest jednak niewyobrażalna, póki nie zobaczy się jej na zdjęciach i filmach. Przygotowaliśmy zestawienie materiałów, które pokazują, z jakimi wyzwaniami muszą się obecnie mierzyć mieszkańcy tych krajów.

Niemcy, Belgia i Holandia to kraje najbardziej dotknięte powodziami w Europie w ostatnich dniach. Problem jest potężny, a oprócz samej wody zagrożeniem są osuwiska i porywane przez powódź obiekty, w tym samochody czy wyposażenie domów. Według najnowszych informacji AFP, w wyniku powodzi w Niemczech zginęło już 156, a w Belgii 27 osób.

Z najświeższych informacji wynika także, że poszukiwanych jest 1300 obywateli. W Niemczech niedaleko Kolonii dodatkowym problemem okazała się tama, która pękła i konieczna była ewakuacja kolejnych 700 osób. Dla porównania skali zdarzeń, w Polsce podczas Powodzi Tysiąclecia zginęło 56 osób. W Niemczech i krajach ościennych problem niestety wciąż nie jest rozwiązany.

Jak twierdzą naukowcy, źródłem powodzi jest globalne ocieplenie. "Nie sądzę, że dla kogokolwiek w społeczności klimatologów będzie zaskoczeniem, jeśli badanie atrybucji wykaże, że ostatnie zdarzenia wynikają ze zmian klimatu" - podawał niedawno dr Liz Stephens z Uniwersytetu w Reading. Powodzie w Niemczech mają też być sygnałem, że w przyszłości takich zdarzeń będzie tylko więcej.

W sieci nie brakuje natomiast zdjęć i filmów, które przedstawiają skalę zniszczeń. Poniżej prezentujemy wybrane materiały ukazujące, z jak dużym wyzwaniem mierzą się właśnie obywatele Niemiec, Belgii i Holandii.

Obraz
© Getty Images
Obraz
© Getty Images
Obraz
© Getty Images
Obraz
© Getty Images
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (151)