Powrót King Konga, czyli niezwykła reklama nakręcona lustrzankami [wideo]

Powrót King Konga, czyli niezwykła reklama nakręcona lustrzankami [wideo]

"Infinity" / reklama
"Infinity" / reklama
Kamila Dworniczak
26.11.2010 09:30, aktualizacja: 01.08.2022 15:01

12 miesięcy ciężkiej pracy, aby wycisnąć maksimum z materiału filmowego nakręconego w zaledwie 4 dni. Zobacz niesamowity efekt, jaki uzyskano, tworząc reklamę za pomocą aparatów Canon 5D Mark II i Canon 7D. Rezultat jest imponujący.

Reklama zatytułowana "Infinity" powstała dla koncernu telekomunikacyjnego Batelco. Jest pełna efektów specjalnych, ale ? jak zapewniają realizatorzy ? niemal w całości została stworzona za pomocą wspomnianych lustrzanek Canona. Najciekawszym sprzętem, jaki dodatkowo wykorzystano przy produkcji tej reklamy, jest aparat helikopter skonstruowany przez Erica Austina. Stąd m.in. wzięły się niezwykle ekspresyjne i dynamiczne ujęcia latania między wieżowcami.

Autorem zdjęć do reklamy jest nowojorski fotograf i filmowiec ? Simon Coull. Dodatkowo twórcy postanowili stworzyć film także o tym, jak przedstawiał się cały proces tworzenia. Musze przyznać, że takie zestawienie ? efekt i zapis sposobu, w jaki ten efekt powstał, to naprawdę świetny pomysł.

Oczywiście film pełen jest efektów specjalnych, które mozolnie dodawano później. Mimo to widać tutaj ogromne możliwości, jakie daje filmowanie lustrzankami.

Źródło: planet5Dblog

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)