Corephotonic stworzy podwójny moduł fotograficzny do smartfów z 5-krotnym zoomem optycznym

Corephotonic stworzy podwójny moduł fotograficzny do smartfów z 5‑krotnym zoomem optycznym

Corephotonic stworzy podwójny moduł fotograficzny do smartfów z 5-krotnym zoomem optycznym
Marcin Watemborski
04.03.2016 08:42, aktualizacja: 26.07.2022 19:10

Przez ostatnie na rynku smartfonów zrobiło się niezłe zamieszanie wokół podwójnych aparatów w telefonach. Co kilka dni dowiadujemy się czegoś nowego, a znaczące postępy pojawiają się szybciej, niż myśleliśmy.

Corephotonics, firma zajmująca się tworzeniem rozwiązań fotograficznych z Izraela, wydała właśnie koncept nowego modułu z podwójnym aparatem o nazwie Hawkeye. Łączy on standardowy 13-megapikselowy rejestrator z drugim, o tej samej rozdzielczości. Oba z nich wykorzystują inną optykę.

Kiedy naciśniemy przycisk migawki w telefonie – aparat łączy obrazy tworzone przez oba aparaty dając możliwość 5-krotnego optycznego powiększenia obrazu.

Obraz

Firma informuje, że zoom Hawkeye przekracza możliwości aparatów z zoomem cyfrowym oraz wszystkich istniejących modułów dwu-aparatowych. Urządzenie stworzone przez Corephotonics zostało zamknięte w bardzo zwartej konstrukcji – ma mieć tylko 5.4 mm grubości, co pozwali na szaleństwa designerskie producentów smartfonów. Świetną sprawą jest wbudowanie optycznego stabilizatora obrazu działającego w trybie zdjęć oraz w trybie wideo.

Hawkeye będzie oferował ulepszoną jakość zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych – stanie się tak za sprawą połączenia kolorowego sensora z monochromatycznym. 13-megapikselowy moduł będzie wypuszczał pliki o rozdzielczości 21 Mpix. Według producenta urządzenie ma tworzyć obrazy o lepszej rozdzielczości oraz niższym poziomie szumu niż jakikolwiek inny 21-megapikselowy aparat w smartfonie.

Obraz

Poprzednio zapowiedziany moduł, umożliwiający 3-krotny zoom, będzie gotowy do użytku w połowie 2016 roku. Na Hawkeye niestety musimy zaczekać do 2017.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)