Powtórzył sesję z modelami sprzed lat. Czas zdecydowanie im służy

Powtórzył sesję z modelami sprzed lat. Czas zdecydowanie im służy

Seria zdjęć "Now & Then" ma pokazać upływ czasu na przykładzie 14 modeli.
Seria zdjęć "Now & Then" ma pokazać upływ czasu na przykładzie 14 modeli.
Źródło zdjęć: © Instagram | Doug Inglish
30.08.2022 12:32

Znany amerykański fotograf wpadł na ciekawy pomysł. Zebrał modeli, z którymi niegdyś pracował i odtworzył stare zdjęcia, zrobione na początku lat dwutysięcznych. Efekt jest oszałamiający. Widać jak się zmienili z biegiem czasu.

Doug Inglish to ceniony amerykański fotograf specjalizujący się w portretach. Wykonał wiele zdjęć znanych celebrytów, ale też zwykłych modeli, z którymi często pracował w latach dwutysięcznych. By pokazać upływ czasu, zebrał 14 osób, którym zrobił wówczas zdjęcia. Odtworzył wygląd i kompozycję dawnych kadrów, a następnie zestawił ze sobą obie fotografie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić klawiaturę Logitech MX Mechanical?

Seria zdjęć nazywa się "Now & Then" (pol. "Dziś i kiedyś"), co ma podkreślić wpływ, jaki czas ma na nasze życie. Gdy spojrzeć na młodsze i starsze wersje modeli, różnice potrafią być piorunujące, choć nie zawsze. Okazuje się, że niektórzy niemal w ogóle się nie zmienili:

Inni zaś przeszli diametralne zmiany... I to nie tylko pod względem rysów twarzy, ale też fryzury:

To nie pierwszy taki cykl zdjęć, ale amerykańskiemu fotografowi udało uchwycić upływ czasu i przemijanie. Projekt odniósł artystyczny sukces, czego trudno mu odmówić. Doug Inglish ruszył wraz z "Now & Then" oraz innymi swoimi dziełami w podróż po USA, a jego wystawy pojawią się w wielu amerykańskich miastach, w tym w Nowym Jorku.

Więcej zdjęć artysty znajdziecie na jego Instagramie. Warto tam zajrzeć, bo Inglish zdecydowanie ma talent do portretów!

Tomasz Bobusia, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)