Zdjęcie dnia. Miesiąc po wybuchu, port w Bejrucie płonie

Zdjęcie dnia. Miesiąc po wybuchu, port w Bejrucie płonie

Zdjęcie dnia. Miesiąc po wybuchu, port w Bejrucie płonie
Źródło zdjęć: © Sam Tarling/Getty Images
Jakub Krawczyński
10.09.2020 13:39, aktualizacja: 26.07.2022 14:45

Niecały miesiąc po poprzedniej tragedii w mieście Bejrut, właśnie przydarzyła się następna. Do gigantycznej eksplozji doszło teraz w budynku portu, w którym składowano między innymi ropę.

Nad miejscem zdarzenia unoszą się gigantyczne kłęby dymu, a strażacy walczą z pożarem, wykorzystując do tego celu między innymi helikoptery.

Szef wydziału lokalnej straży pożarnej Michel el-Murr podał The Independent, że w akcji ratowniczej bierze udział około 100 strażaków. Lokalne władze nie znają na razie przyczyny eksplozji – w tej sprawie trwa właśnie dochodzenie.

Powstały w jej wyniku pożar jest trudny do ugaszenia ze względu na swoje rozmiary. Wymaga użycia zarówno dużych ilości wody, jak i piany gaśniczej jednocześnie.

Obraz
© Sam Tarling/Getty Images

Władze nakazały mieszkańców trzymania się z dala od dróg prowadzących do portu, aby nie utrudniać wozom strażackich przemieszczania się na miejsce wypadku.

Szczęśliwie, nie było żadnych ofiar – jedna z osób zachłysnęła się jedynie gorącym powietrzem. Miejscowej straży pożarnej pomaga również wojsko, ale – jak utrzymuje szef libańskiego Czerwonego Krzyża, George Kettaneh, nie istnieje ryzyko kolejnego wybuchu.

Massive Fire Breaks Out at Beirut Port One Month After Explosion

To kolejny wypadek w stolicy Libanu po eksplozji, jaka miała miejsce 4 sierpnia 2020 roku (wybuchła wtedy składownia saletry amonowej) i pochłonęła 190 ofiar śmiertelnych, a przyczyniła się do obrażeń 6500 kolejnych osób.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)