Pożary w Australii gasi deszcz. Ludzie zalewają social media zdjęciami i filmami

Pożary w Australii gasi deszcz. Ludzie zalewają social media zdjęciami i filmami

Pożary w Australii gasi deszcz. Ludzie zalewają social media zdjęciami i filmami
Marcin Watemborski
17.01.2020 10:17, aktualizacja: 26.07.2022 15:02

Chyba wszyscy są zaznajomieni sytuacją w Australii, która pokazuje, że człowiek jest naprawdę bezradny w stosunku do siły przyrody. Na szczęście ta potrafi zachować równowagę i nad kontynentem zaczęły się deszcze. Ludzie są zachwyceni, bo być może nieszczęście niedługo się zakończy.

Na tę chwilę czekał cały świat. Nad Australią przechodzą ulewne deszcze, burze i nagłe powodzie, które wbrew pozorom przynoszą więcej dobrego niż złego. W obliczu pożarów, które pożerają kraj, opady są zbawieniem. Mogą chociaż częściowo ugasić ogień.

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo filmików i zdjęć, na których widać radość mieszkańców Australii. Instytut Meteorologii zapowiada opady między 30, a 80 mm na terenie Nowej Południowej Walii, gdzie szaleją pożary. Ma lać do niedzieli, co może przynieść ulgę temu obszarowi.

Niestety opady nad Nową Południową Walią nie ugaszą wszystkich pożarów, chociaż na pewno zniwelują zagrożenie. Strażacy z tego regionu są zachwyceni ulewami, chociaż oczywiście i te mogą przynieść zagrożenie, jeśli będą trwały dłużej. Przejście z niszczącej siły ognia do niszczącej siły wody wcale nie brzmi dobrze.

Miejmy nadzieję, że jednak sytuacja się unormuje i natura pomoże ludziom w trudnym czasie. Jeśli chodzi o inne regiony, Instytut Meteorologii w niektórych przewiduje silniejsze opady w najbliższych dniach – nawet w granicach 50-100 mm.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)