Pożary w stanie Oregon. Kamera uchwyciła moment powalenia ogromnej wieży radiowej

Pożary w stanie Oregon. Kamera uchwyciła moment powalenia ogromnej wieży radiowej

Pożary w stanie Oregon. Kamera uchwyciła moment powalenia ogromnej wieży radiowej
Arkadiusz Stando
09.10.2020 15:12, aktualizacja: 26.07.2022 14:42

Ogromne pożary w stanie Oregon. Kamera uchwyciła moment, jak ogień pożera wieżę radiową

Podczas wielkich pożarów w stanie Oregon w USA, kamera uchwyciła moment, jak ogień powala wieżę radiową. Żywioł był na tyle potężny, że bez problemu doprowadził do uszkodzenia metalowej konstrukcji.

Nagranie zostało opublikowane przez Departament Transportu i przedstawia sytuację z pożaru w Beachie Creek w zeszłym miesiącu. Za pomocą kilku kamer połączonych z internetem nagrano, jak wieża radiowa w pobliżu Detroit zostaje szybko pochłonięta przez płomienie. To trwało dosłownie sekundy.

Halls Ridge Tower

Film przedstawia pożar w Beachie Creek, który był jednym z 10 największych, jakie dotychczas zarejestrowano w stanie Oregon. Pochłonął prawie 1 milionów akrów aż do 28 września. Jak widać na nagraniu, ogień podsycały silne podmuchy wiatru, co spowodowało, że wieża niemal rozpadła się w kilka sekund.

Rekordowe pożary widoczne na zdjęciu pochłonęły wiele lasów w stanach Oregon i Waszyngton 8 września, dzień po Święcie Pracy. Głównymi przyczynami była ogromna susza w tych regionach i silny wiatr, przyśpieszający rozprzestrzenianie się ognia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)