Pozbądź się czerwonych policzków na zdjęciu w mniej niż minutę

Pozbądź się czerwonych policzków na zdjęciu w mniej niż minutę
Monika Homan

28.12.2018 07:49, aktual.: 28.12.2018 08:49

Niskie temperatury na zewnątrz sprzyjają powstawaniu rumieńców. Te mogą być całkiem urocze, ale jeśli nie chcecie ich na swoich portretach jest bardzo prosty sposób żeby pozbyć się ich w Photoshopie.

Czerwienić można się z wielu powodów, ze złości, wstydu lub po prostu z zimna. Rumieniec zwykle pojawia się na krótko i znika bez śladu. Co jeśli pojawi się na zdjęciu? Czy równie szybko może zniknąć? Okazuje się, że nawet jeszcze szybciej, niż w rzeczywistości.

Unmesh Dinda z kanału PiXimperfect pokazuje jak pozbyć się zaczerwienienia z policzków za pomocą Photoshopa w mniej niż minutę.

1-Minute Photoshop - Remove Red Patches from Skin

Wystarczy, że na waszym zdjęciu utworzycie nową warstwę dopasowania "Barwa/Nasycenie", przesuniecie suwaki odpowiedzialne za barwę i nasycenie maksymalnie w prawo i dostosujecie zakres zmian, tak, żeby obejmował tylko czerwone plamy. Następnie przywróćcie wartość "0" dla barwy i nasycenia, a suwak "Jasność" przesuwajcie powoli w prawo obserwując, jak wypieki znikają.

Obraz
Obraz;

Na koniec trzeba jeszcze wymaskować te elementy zdjęcia, których nie chcecie zmieniać i gotowe. Wszystkie zimowe portrety z rumieńcami uratowane!

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)