Pozbądź się czerwonych policzków na zdjęciu w mniej niż minutę

Pozbądź się czerwonych policzków na zdjęciu w mniej niż minutę28.12.2018 07:49
Pozbądź się czerwonych policzków na zdjęciu w mniej niż minutę
Monika Homan

Niskie temperatury na zewnątrz sprzyjają powstawaniu rumieńców. Te mogą być całkiem urocze, ale jeśli nie chcecie ich na swoich portretach jest bardzo prosty sposób żeby pozbyć się ich w Photoshopie.

Czerwienić można się z wielu powodów, ze złości, wstydu lub po prostu z zimna. Rumieniec zwykle pojawia się na krótko i znika bez śladu. Co jeśli pojawi się na zdjęciu? Czy równie szybko może zniknąć? Okazuje się, że nawet jeszcze szybciej, niż w rzeczywistości.

Unmesh Dinda z kanału PiXimperfect pokazuje jak pozbyć się zaczerwienienia z policzków za pomocą Photoshopa w mniej niż minutę.

1-Minute Photoshop - Remove Red Patches from Skin

Wystarczy, że na waszym zdjęciu utworzycie nową warstwę dopasowania "Barwa/Nasycenie", przesuniecie suwaki odpowiedzialne za barwę i nasycenie maksymalnie w prawo i dostosujecie zakres zmian, tak, żeby obejmował tylko czerwone plamy. Następnie przywróćcie wartość "0" dla barwy i nasycenia, a suwak "Jasność" przesuwajcie powoli w prawo obserwując, jak wypieki znikają.

417859868083829394
417859868083829394

Na koniec trzeba jeszcze wymaskować te elementy zdjęcia, których nie chcecie zmieniać i gotowe. Wszystkie zimowe portrety z rumieńcami uratowane!

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)