Pożegnasz się z torbą dzięki Capture Camera Clip System

Pożegnasz się z torbą dzięki Capture Camera Clip System03.07.2011 17:00
Capture Camera Clip System
Capture Camera Clip System
Piotr Dopart

Zaprojektowany przez Petera Deringa gadżet ma pozwolić na łatwe przenoszenie Twojej lustrzanki, w sposób nieutrudniający dostępu do tejże. Fotograf ma być w stanie szybko "odbezpieczyć" sprzęt, wykonać zdjęcie, a następnie z powrotem "zapiąć" puszkę przy pasku.

Urządzenie, nazywane w skrócie po prostu Capture, oparto na bardzo prostej zasadzie. Specjalna nakładka na pasek (od spodni lub np. plecaka) jest kompatybilna ze specjalnym zatrzaskiem mocowanym na dnie korpusu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu standardowego gwintu statywowego. Urządzenie ma być kompatybilne także z modelami Arca-Swiss.

Konstrukcja taka pozwala na szybkie sięgnięcie po aparat, a także ma dużo mniej wad niż trzymanie go na szyi - podczas szybkiego ruchu lustrzanka nie obija się o klatkę piersiową, a schylenie się aby zawiązać buta nie naraża nas na nagłe zetknięcie obiektywu z gruntem. Jeśli nie ufamy sobie samym w kwestii przypadkowych naciśnięć przycisków, wynalazek oferuje dodatkowe, opcjonalne zabezpieczenie w postaci konieczności odblokowania aparatu przez lekkie przekręcenie.

Rozwiązanie, mimo dość oczywistych zalet, zdaje się jednak nie być idealne. Po pierwsze, jeśli przesadzimy z ruchliwością, wciąż narażamy aparat na zwyczajne uszkodzenie bagnetu i odpadnięcie obiektywu (więc raczej unikałbym marszu w tempie większym niż umiarkowany trucht, szczególnie przy zapiętym tele) - autor nie wyposażył niestety sprzętu w żadne zabezpieczenie przed tego typu historiami, choć jak sam twierdzi, używał swojego wynalazku podczas zjazdów narciarskich z dużą prędkością.

Rezygnując z podstawowej wady torby (utrudnionego dostępu), autor Capture zrezygnował również z jej podstawowej zalety - możliwości przechowywania dodatkowych akcesoriów, a więc kart pamięci, szkieł, czy filtrów.

Capture Camera Clip System
Capture Camera Clip System

Jeśli jednak powyższe ograniczenia Was nie zniechęcają, macie jeszcze dwa tygodnie aby wesprzeć projekt - możliwość wpłaty zostanie zamknięta 16 lipca. Jak obiecuje konstruktor, na początku sierpnia egzemplarze produktu mają się już znajdować w rękach tych darczyńców, którzy wpłacili min. 50 dolarów.

Kolejne funkcjonalności urządzenia, które autor zamierza stopniowo wprowadzać, to możliwość przypinania aparatu do sztywnych obiektów (np. kierownica roweru) dzięki Capture Extensions; Capture Leash - specjalna "smycz" pozwalająca na dodatkowe zabezpieczenie aparatu; a także Capture Pod - głowica pozwalająca zmienić dowolny nieruchomy obiekt w statyw.

Więcej szczegółów znajdziecie na kickstarterowej stronie projektu.

Naszemu Czytelnikowi, Mariuszowi Juchno, dziękujemy za sugestię tematu! (:

Źródło: Kickstarter

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)