Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016

W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu Bird Photographer of The Year 2016, udział wzięli fotografowie z ponad 40 krajów świata. Nadesłano 6500 zgłoszeń, z których wyłoniono zwycięzców w 10 kategoriach.

Laureatem konkursu został Andy Parkinson, otrzymując tytuł Bird Photographer of The Year 2016 za zdjęcie zatytułowane „Mute Swan Adult in Detail". Fotografia ta wygrała także w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Laureatem konkursu został Andy Parkinson, otrzymując tytuł Bird Photographer of The Year 2016 za zdjęcie zatytułowane „Mute Swan Adult in Detail". Fotografia ta wygrała także w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Źródło zdjęć: © © Andy Parkinson „Mute Swan Adult in Detail" tytuł Bird Photographer of the Year oraz pierwsze miejsce w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Mikołaj Rożek

23.08.2016 | aktual.: 26.07.2022 18:54

Zwycięzca skomentował swoją wygraną, mówiąc: „Wygranie tytułu Bird Photographer of The Year jest ogromnym zaszczytem dla mnie i bez wątpienia jednym z wyróżnień mojej kariery. Poziom zgłoszonych prac był wyjątkowo wysoki i mogę uważać się za szczęśliwca, że jurorzy wybrali moje zdjęcie jako głównego zwycięzcę. Fotografując dążę do szczerze unikatowych obrazów, starając się ukazać znajome tematy w inny sposób i pokazać, że zawsze istnieje nowy obraz i nietypowy punkt widzenia. Można to osiągnąć spędzając miesiące, a nawet lata, w lokalnym otoczeniu, zdobywając wręcz encyklopedyczną  wiedzę na temat zachowania, światła i perspektywy. Jestem zachwycony, że moje starania zostały tak hojnie wynagrodzone".
Zwycięzca skomentował swoją wygraną, mówiąc: „Wygranie tytułu Bird Photographer of The Year jest ogromnym zaszczytem dla mnie i bez wątpienia jednym z wyróżnień mojej kariery. Poziom zgłoszonych prac był wyjątkowo wysoki i mogę uważać się za szczęśliwca, że jurorzy wybrali moje zdjęcie jako głównego zwycięzcę. Fotografując dążę do szczerze unikatowych obrazów, starając się ukazać znajome tematy w inny sposób i pokazać, że zawsze istnieje nowy obraz i nietypowy punkt widzenia. Można to osiągnąć spędzając miesiące, a nawet lata, w lokalnym otoczeniu, zdobywając wręcz encyklopedyczną wiedzę na temat zachowania, światła i perspektywy. Jestem zachwycony, że moje starania zostały tak hojnie wynagrodzone".© © Bence Mate "Fish in the ring" pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsze portfolio"
Do konkursu nadesłano ponad 6500 zgłoszeń z 40 krajów świata. Plebiscyt ma promować artyzm ptasiej fotografii, jak i samych fotografów, szerokiemu gronu ornitologicznemu, aby dać im możliwość publikacji i zdobycia uznania. Organizatorzy przygotowali 256-stronicowy album zawierający ponad 230 najlepszych zdjęć biorących udział w Bird Photographer of The Year.
Do konkursu nadesłano ponad 6500 zgłoszeń z 40 krajów świata. Plebiscyt ma promować artyzm ptasiej fotografii, jak i samych fotografów, szerokiemu gronu ornitologicznemu, aby dać im możliwość publikacji i zdobycia uznania. Organizatorzy przygotowali 256-stronicowy album zawierający ponad 230 najlepszych zdjęć biorących udział w Bird Photographer of The Year.© © Bence Mate „Me?" pierwsze miejsce „Najlepszy portret"
Konkurs fotograficzny Bird Photographer of The Year 2016 nie tylko przyniesie korzyści fotografom, ale także organizatorom, a w efekcie samym ptakom. Pomysłodawcą i organizatorem jest założony w 1932 roku Brytyjski Fundusz Ornitologiczny, którego celem są badania poświęcone ptakom na Wyspach Brytyjskich.
Konkurs fotograficzny Bird Photographer of The Year 2016 nie tylko przyniesie korzyści fotografom, ale także organizatorom, a w efekcie samym ptakom. Pomysłodawcą i organizatorem jest założony w 1932 roku Brytyjski Fundusz Ornitologiczny, którego celem są badania poświęcone ptakom na Wyspach Brytyjskich.© © Chris Gomersall „Song of The Silver" pierwsze miejsce w kategorii „Ptaki w środowisku"
Idea konkursu jest słuszna, zatem, jeżeli odnajdujecie się w fotografii przyrody, to warto wysłać swoje prace do drugiej edycji konkursu, która już się rozpoczęła. Oprócz sławy i rozgłosu przygotowano także nagrodę pieniężną w wysokości 5000 funtów. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2016 r.** wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie BPOTY. Podobnie, jak w tym roku, organizatorzy przygotują także 230-stronicowy album, a wyróżnione tam fotografie będzie można obejrzeć w trakcie wystawy w The Royal Botanic Gardens. Powodzenia!
Idea konkursu jest słuszna, zatem, jeżeli odnajdujecie się w fotografii przyrody, to warto wysłać swoje prace do drugiej edycji konkursu, która już się rozpoczęła. Oprócz sławy i rozgłosu przygotowano także nagrodę pieniężną w wysokości 5000 funtów. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2016 r.** wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie BPOTY. Podobnie, jak w tym roku, organizatorzy przygotują także 230-stronicowy album, a wyróżnione tam fotografie będzie można obejrzeć w trakcie wystawy w The Royal Botanic Gardens. Powodzenia!© © Muhammad Murad „Between My Feather" drugie miejsce w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Obraz
© © Sam Hobson "Pasty Pirate" pierwsze miejsce w kategorii „Zachowanie ptaków"
Obraz
© © Pål Hermansen „Eider Flock" pierwsze miejsce w kategorii „Ptaki w locie".
Obraz
© © Andy Parkinson „Redwings Fighting" pierwsze miejsce w kategorii „Ptaki w ogrodzie".
Obraz
© © Rachel Piper „Tring Murmuration" pierwsze miejsce w kategorii „obrazy kreatywne".
Obraz
© © Gabriel Ozon „Common Greenshank' drugie miejsce w kategorii „Najlepsze zdjęcie digiskopowe".
Obraz
© © Marc Albiac „Little Ringed Plover" pierwsze miejsce w kategorii „Cameron Belspolka Trust YBPOTY Award".
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)