Poznajcie najpiękniejsze biblioteki Europy dzięki zdjęciom Thibauda Poiriera

Poznajcie najpiękniejsze biblioteki Europy dzięki zdjęciom Thibauda Poiriera

Poznajcie najpiękniejsze biblioteki Europy dzięki zdjęciom Thibauda Poiriera
Źródło zdjęć: © © Thinbaud Priorier / [Instagram](https://www.instagram.com/tibman/)
Marcin Watemborski
14.06.2017 11:23, aktualizacja: 14.06.2017 19:42

Biblioteki są miejscami, które były traktowane z szacunkiem od wieków. Tam przesiadywali filozofowie lub zgłębiali wiedzę przeróżni uczeni. Przeważnie ich wnętrza są niezwykle ułożone i inspirujące, o czym przekonał się Thibaud Poirier.

Złożoność struktur wykorzystanych przy budowie bibliotek to coś niesamowitego. Ten temat był natchnieniem dla francuskiego fotografa Thibauda Poiriera, który postanowił opowiedzieć swoimi obrazami o pięknie tych wyjątkowych miejsc. Przemierzył kawał świata, by poznać tajniki bibliotekarskiej architektury. W minionym roku udało mu się sfotografować aż 25 wnętrz.

Według wielu osób biblioteki zaczynają świecić pustkami i popadać w ruinę ze względu na postępującą cyfryzację świata. Nic bardziej mylnego – one po prostu żyją swoim życiem i dojrzewają. Każde ze zdjęć Poiriera udowadnia tę tezę. Wspaniałe sklepienia, filary, regularnie rozłożone regały z książkami – to niesamowita uczta estetyczna dla każdego miłośnika fotografii oraz architektury.

  • Tak samo jak odciski palców, wizja każdego architekta jest unikalna. Dopracowane detale są wszędzie – od zrównoważenia światła zastanego i sztucznego aż do optymalizacji warunków czytelniczych, przechowywania starożytnych tekstów oraz opracowania stołów do czytania – wspomina autor projektu.

Więcej zdjęć Poiriera znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)