Prace Annie Leibovitz w Warszawie

Prace Annie Leibovitz w Warszawie11.04.2011 12:45
fot. Annie Leibovitz
fot. Annie Leibovitz
Jacek Siwko

Czasami zazdroszczę warszawiakom. Tak jest i tym razem, a wszystko za sprawą wystawy prac Annie Leibovitz, którą będzie można oglądać za darmo od 15 kwietnia na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego przy Parku Łazienkowskim.

Wystawa "Kobiety" jest drugą w naszym raju ekspozycją prac jednej z najbardziej znanych amerykańskich fotografek zajmujących się fotografią mody. Zdjęcia pokazywane już wkrótce w Warszawie nawiązują do wydanego w 1999 r. albumu "Woman". Na fotografiach wykonanych przez Annie znajdują się kobiety z pierwszych stron gazet, takie jak Hillary Clinton, Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow czy Nicole Kidman, oraz te nieznane szerszej publiczności (np. matka artystki).

Annie sama wybrała miejsce wystawy, aby pokazać swoje prace szerszej publiczności. Nie trzeba Was chyba zbytnio zachęcać do odwiedzenia tej wystawy - to jedna z tych, które trzeba zobaczyć obowiązkowo :)

Prezentacja prac Leibovitz jest częścią Polskiego Festiwalu Reklamy pod honorowym patronatem ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Lee Feinsteina oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 16 maja. Gorąco polecamy!

Annie Leibovitz - "Kobiety"

15 kwietnia - 16 maja 2011 r.

Ogrodzenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego przy Parku Łazienkowskim, Warszawa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)