Pracownicy DJI zdefraudowali 150 mln dolarów. Zwolniono 29 pracowników

Pracownicy DJI zdefraudowali 150 mln dolarów. Zwolniono 29 pracowników

Pracownicy DJI zdefraudowali 150 mln dolarów. Zwolniono 29 pracowników
Marcin Watemborski
23.01.2019 12:54, aktualizacja: 26.07.2022 15:58

Firma DJI jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży dronów. W wyniku defraudacji 1 miliarda juanów zwolniono z przedsiębiorstwa 29 pracowników, jak podaje Financial Times.

Bloomberg donosi, że w firmie DJI doszło do zuchwałej defraudacji miliarda juanów, czyli około 150 milionów dolarów (ponad 550 milionów złotych). Władze firmy odkryły oszustwo podczas wewnętrznej kontroli, w wyniku której wyszło na jaw, że pracownicy zawyżali koszt części dla własnego zysku. Ponieważ przekręt opiewał na bardzo wysoką kwotę, zwolniono 29 osób, a 16 innych nazwisk przekazano policji.

DJI posiada około 75 proc. udziałów w rynku sprzedaży dronów na całym świecie i zatrudnia około 14 tys. pracowników. Producent zamierza wzmocnić wewnętrzne kontrole i uruchomić specjalny sposób kontaktu, by pracownicy mogli anonimowo zgłaszać wszelkie nieprawidłowości.

Firma będzie stale prowadziła kontrole w kwestii sprzeniewierzenia środków. Pojawią się także specjalne akcje antykorupcyjne. Wszystko po to, by uchronić przedsiębiorstwo przed podobnymi sytuacjami. Trwająca sprawa jest największą w całych Chinach w kilku ostatnich latach.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)