Pracownicy DJI zdefraudowali 150 mln dolarów. Zwolniono 29 pracowników

Pracownicy DJI zdefraudowali 150 mln dolarów. Zwolniono 29 pracowników23.01.2019 12:54
Pracownicy DJI zdefraudowali 150 mln dolarów. Zwolniono 29 pracowników

Firma DJI jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży dronów. W wyniku defraudacji 1 miliarda juanów zwolniono z przedsiębiorstwa 29 pracowników, jak podaje Financial Times.

Bloomberg donosi, że w firmie DJI doszło do zuchwałej defraudacji miliarda juanów, czyli około 150 milionów dolarów (ponad 550 milionów złotych). Władze firmy odkryły oszustwo podczas wewnętrznej kontroli, w wyniku której wyszło na jaw, że pracownicy zawyżali koszt części dla własnego zysku. Ponieważ przekręt opiewał na bardzo wysoką kwotę, zwolniono 29 osób, a 16 innych nazwisk przekazano policji.

DJI posiada około 75 proc. udziałów w rynku sprzedaży dronów na całym świecie i zatrudnia około 14 tys. pracowników. Producent zamierza wzmocnić wewnętrzne kontrole i uruchomić specjalny sposób kontaktu, by pracownicy mogli anonimowo zgłaszać wszelkie nieprawidłowości.

Firma będzie stale prowadziła kontrole w kwestii sprzeniewierzenia środków. Pojawią się także specjalne akcje antykorupcyjne. Wszystko po to, by uchronić przedsiębiorstwo przed podobnymi sytuacjami. Trwająca sprawa jest największą w całych Chinach w kilku ostatnich latach.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)