Prawdopodobnie największa kolekcja aparatów błyskawicznych

Prawdopodobnie największa kolekcja aparatów błyskawicznych

TM Wong
TM Wong
Łukasz Łusiak
17.05.2011 17:15, aktualizacja: 17.05.2011 19:15

Pewien mieszkaniec Hongkongu ma nietypowe związane z fotografią hobby. W odróżnieniu od ludzi zbierających znaczki, karty telefoniczne itp. TM Wong kolekcjonuje zużyte aparaty Polaroid. Ma ich już całkiem sporo.

Według informacji zawartej na swojej stronie internetowej TM Wong posiada 1042 egzemplarze (stan na 8 luty 2011 r.) zużytych aparatów Polaroid, przeznaczonych do fotografii natychmiastowej. Aparaty tego typu  największą popularnością cieszyły się w latach 90. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy zaczął kolekcjonować je TM Wong. Dziś ma ich tyle, że spokojnie mógłby używać jednego na każdy dzień, i tak przez 3 lata. Do wyboru, do koloru.

Obraz

Na swojej stronie autor napisał też, że jest to najprawdopodobniej największa taka kolekcja na świecie. TM Wong wpisuje się w modny ostatnio trend bicia światowych rekordów. Jego kolekcję można obejrzeć na stronie oficjalnej noszącej nazwę 1000+. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej ciekawej kolekcji, zobaczycie The Mijonju Show na YouTubie:

Już jestem ciekaw, jakie rekordy przyniesie przyszły tydzień.

Źródło: Pixelanalogo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)