Prawdopodobnie największy film poklatkowy nakręcony... komórką [wideo]

Prawdopodobnie największy film poklatkowy nakręcony... komórką [wideo]
Prawdopodobnie największy film poklatkowy nakręcony... komórką [wideo]
Krzysztof Basel

04.08.2011 16:33, aktual.: 01.08.2022 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tysiące zdjęć wykonanych 40 metrów nad ziemią, dziesiątki osób, wielkie rysunki na piasku, 1000-metrowy plan zdjęciowy - czy to rzeczywiście największy film poklatkowy w historii? To z pewnością świetna reklama Nokii N8.

Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić czy Gulp to najbardziej zaawansowany film poklatkowy w historii, a może tylko z tych nakręconych komórką. Filmów stop motion jest na całym świecie produkowanych coraz więcej i z coraz większym rozmachem. Z pewnością to największy film typu stop-motion wykonany Nokią N8.

Plan zdjęciowy miał aż 1000 metrów kwadratowych i został ulokowany na plaży Pendine Beach w Południowej Walii. Całość została sfotografowana smarfonem Nokia N8, który został wyposażony w aparat o rozdzielczości 12 megapikseli z optyką sygnowaną marką Carl Zeiss. Urządzenie było zamontowane na wysięgniku 40 metrów nad ziemią... to znaczy nad plażą.

Nie da się ukryć, że komercyjna inicjatywa Nokii robi wielkie wrażenie. Chwała ekipie ze studia Sumo Science za wykonanie świetnej roboty. Nokia tym samym próbuje za wszelką cenę udowodnić, że ich smartfon N8 oferuje świetną jakość zdjęć. Być może oferuje - jeszcze nie testowaliśmy ich produktu ;)

Nas interesuje tu, że przy takich warunkach producenci mogli równie dobrze skorzystać z jednego z setek tanich aparatów kompaktowych czy też niektórych dobrej klasy smartfonów. Może nas to zdecydowanie zachęcać do tworzenia własnych animacji poklatkowych - może nie aż tak zaawansowanych, ale z pewnością ciekawych. Do dzieła - to świetne zajęcie w sam raz na wakacyjną nudę.

Na koniec polecamy obejrzenie materiału opisującego powstawanie film:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)