Prawdziwe arcydzieło - scena z serialu "Kidding" to jedno ujęcie

Prawdziwe arcydzieło - scena z serialu "Kidding" to jedno ujęcie

Prawdziwe arcydzieło - scena z serialu "Kidding" to jedno ujęcie
Źródło zdjęć: © [Instagram](https://www.instagram.com/p/BnhzBaPltLt/?takenby=jakeschreier)
Monika Homan
08.10.2018 07:36, aktualizacja: 08.10.2018 14:11

Scena z trzeciego odcinka serialu "Kidding" to prawdziwe arcydzieło. Prawie dwie minuty, w których otoczenie i bohaterka dynamicznie się zmieniają, zostały nakręcone bez żadnego cięcia. Koniecznie to zobaczcie.

"Kidding" to nowy serial na Showmaxie. Jest efektem współpracy Jima Careya i Michela Gondrego. Ostatnio aktor zagościł na małym ekranie w latach dziewięćdziesiątych. W "Kidding" gra prezentera telewizyjnego dla dzieci, w którego życiu pojawia się kryzys.

Na kanale serialu pojawił się ostatnio film, który pokazuje jak wyglądało kręcenie sceny przedstawiającej przemianę jednej z bohaterek w trzecim odcinku. Oglądając serial prawdopodobnie nie zwrócilibyście na to uwagi, ale prawie dwuminutowa scena jest jednym ujęciem - perfekcyjnie zaplanowanym i zrealizowanym.

'Shooting Shaina's Sequence' BTS of Ep. 3 | Kidding | Season 1

W jednym małym pomieszczeniu dopracowany jest każdy detal, a załoga perfekcyjnie zgrywa się w czasie. Całość wygląda trochę, jak układ choreograficzny na scenie, a nie plan filmowy. Trudno zliczyć ile osób pracowało nad tym ujęciem i trzeba obejrzeć filmik przynajmniej kilka razy, żeby dostrzec wszystkie zamiany. Nie ma tam miejsca nawet na drobne pomyłki.

Reżyserem tego odcinka jest Jake Schreier - trzeba przyznać, że to, co widzimy na filmie robi ogromne wrażenie. Dopracowanie wszystkiego z pewnością nie było łatwe i zajęło sporo czasu, ale dla takich efektów warto się przyłożyć.

Z pewnością można było nakręcić tę scenę w "klasyczny sposób" - z cięciami, ale najwyraźniej Schreier lubi stawiać sobie (i całej załodze) wyzwania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)