Prawie 1000 świecących dronów pojawiło się na najnowszej okładce magazynu Time

Prawie 1000 świecących dronów pojawiło się na najnowszej okładce magazynu Time

Prawie 1000 świecących dronów pojawiło się na najnowszej okładce magazynu Time
Marcin Watemborski
01.06.2018 08:03, aktualizacja: 01.06.2018 10:03

Wielokrotnie wspominaliśmy, że drony i fotografia lotnicza niesamowicie zyskują na popularności. Wchodzą one praktycznie w każde produkcje – od filmów promocyjnych po śluby. Pojawia się również wiele kontrowersji i nowych praw związanych z dronami. By uczcić rozwój technologii, magazyn Time stworzył naprawdę wyjątkową okładkę.

W najnowszym numerze magazynu Time znalazł się specjalny raport na temat dronów i rozwoju kultury wokół tych małych bzyczących maszyn. By zilustrować główny temat, kreatywne umysły z redakcji postanowiły zrobić niesamowitą okładkę. Specjalnie zaprogramowane 985 dronów ułozyło się w kształt magazynu oraz jego loga.

Fly Through A 100 Meter Tall TIME Magazine Cover Made With 958 Drones | TIME

Przy tworzeniu okładki pomagały firmy Intel's Drone Light Show oraz Astraeus Aerial Cinema Systems. Specjalnie zaprojektowane, świecące maszyny ułożyły kształt o wysokości 100 metrów. Ograniczeniem tutaj było miejsce. Wszystko udało się zrobić tak, by nie doszło do żadnej powietrznej kolizji i można było zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Behind The Scenes Of TIME's Drones Cover | TIME

Jeśli już przy zdjęciu jesteśmy – żeby wszystko było ”jak należy”, dyrektor kreatywny Time'a D.W. Pine, zadecydował, by zrobić je... aparatem z drona. W ciągu 95-letniej tradycji magazynu, to pierwszy raz, gdy doszło do takiego eksperymentu. Wszystko to pokazuje, że drony faktycznie są coraz ważniejsze w kulturze i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W Polsce coraz więcej artystów skłania się ku tej technologii. Z tego względu pojawiają się również nowe prawa, konieczności szkoleń i wytyczne odnośnie latania małymi ”bzyczkami”.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Najnowszy numer magazynu wchodzi do sprzedaży dzisiaj.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)