Prawie 150 000 podpisów pod petycją o zatrzymanie chronologicznego Instagrama

Prawie 150 000 podpisów pod petycją o zatrzymanie chronologicznego Instagrama18.03.2016 12:09
Prawie 150 000 podpisów pod petycją o zatrzymanie chronologicznego Instagrama

Instagram przechodzi co chwilę wielkie zmiany – podwójne logowanie, nowy licznik wyświetleń pod filmami i inne. Teraz władze Facebooka, do których należy Instagram, chcą wprowadzić kolejną zmianę – achronologiczne wpisy oparte na zainteresowaniach użytkowników. Wielu z nich przeciwstawia się temu pomysłowi.

Facebook zmienia absolutnie politykę Instagrama. Wielu użytkowników wścieka się na myśl, że ich ulubiona platforma wizualno-społecznościowa nie będzie już taka sama. Szczerze mówią mnie, jako gościa od zarządzania social mediami, też niezmiernie to wkurza. A co robi zły lud? Buntuje się! I to właśnie zrobili userzy. Powstała petycja, której celem jest przeciwdziałanie wprowadzeniu facebookowego stylu wyświetlania aktualności.

[url=https://www.change.org/p/keep-instagram-chronological]

Petycję na Change.org[/url] stworzyła Sarah Heard. Kampania w przeciągu 24 godzin przyciągnęła bez problemu 70 tysięcy zwolenników. Organizatorzy wprowadzili również hashtag #keepinstagramchronological, którym pokazują swój bunt.

Jeśli na Insta zostanie wprowadzona nowa polityka oznacza to, że zdjęcia w waszym strumieniu będą wyświetlane nie w kolejności w jakiej zostały opublikowane, a według algorytmu Instagrama, liczącego to, co może was interesować na podstawie lajków i obserwowań.

Wydaje mi się, że może to skutkować wprowadzeniem płatnych postów na Instagramie tuż obok reklam. Innymi słowy jeśli będziecie chcieli upewnić się, ze użytkownicy zobaczą wasz post – będziecie musieli opróżnić kieszenie.

Zdecydowanie nie popieram nowego pomysłu władz platformy i zachęcam do podpisania petycji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)