Prawie jak Leica, prawie robi różnicę

Prawie jak Leica, prawie robi różnicę
Ola Błażowska

12.07.2010 07:37, aktual.: 01.08.2022 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadanie Leiki MP jest niespełnionym marzeniem rzeszy fotografów. Tak samo piękna jak droga - niedostępna z powodu swojej wysokiej ceny. Dla pasjonatów fotografii, którzy dysponują o wiele mniejszym budżetem (20$) powstała "Likea MPH" - wzorowana na kultowym aparacie kamera... otworkowa. Nie oczekujmy jednak zbyt wiele za tę cenę, trzeba ją sobie najpierw samemu złożyć, a otworek wykłuć w metalowej blaszce.

Wśród wielu tego typu składanych projektów z papieru (lub kartonu), ten z pewnością jest jednym z bardziej stylowych. Pytanie tylko, czy wykorzystanie designu istniejącego aparatu jest legalne...

Zestaw, który zakupimy za 20$, składa się z nadrukowanych fragmentów papieru 230 g, które trzeba samodzielnie skleić, umieszczając w odpowiednim miejscu blaszkę z otworkiem. Likea MPH pasuje do filmu 35 mm i można ją wielokrotnie używać. Co ciekawe, producent udostępnia także przybliżony czas naświetlania w zależności od warunków. Przy ISO 200 i świetle słonecznym, wyniesie on od 4-8 sekund. Przy zachmurzeniu 12-20 sekund, a we wnętrzu, przy świetle sztucznym, od 30 sekund do 3 minut.

Źródło: petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)