Prezydent Meksyku pokazał zdjęcie "leśnego elfa". Internet rozgorzał

"Elf" na drzewie.
"Elf" na drzewie.
Źródło zdjęć: © Twitter
Marcin Watemborski

28.02.2023 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez opublikował na Twitterze zdjęcie, które od razu wywołało niemałą dyskusję. Według polityka widać na nim mitycznego leśnego elfa z wierzeń Majów. Fotografia jest bardzo niewyraźna i budzi wiele kontrowersji. Są jednak zwolennicy tej teorii.

Media społecznościowe polityków potrafią bardzo zaskoczyć. Na Twitterze prezydenta Meksyku pojawiły się kontrowersyjne zdjęcia, które trudno wyjaśnić. Niewyraźne, rozmazane kadry pokazują coś na wzór postaci z jasnymi oczami i włosami, która siedzi wysoko na drzewie. Obrador wierzy, że to leśny elf (lub duszek) z wierzeń Majów.

Według religii starożytnej ludności Ameryki Południowej wspomniane elfy (org. aluxe/ alux/ alux’ob) to małe istoty żyjące w lasach i czatujące w koronach drzew. Są znane z tego, że uwielbiają bawić się kosztem ludzi – często plątają im figle, ale jednocześnie chronią przyrodę. Chanekeh (lub Chaneque) potrafią się ukrywać, a nawet stać się całkowicie niewidzialne i ujawniają swoją obecność tylko wtedy, gdy chcą kogoś przestraszyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zdjęcie, które widzicie, obiegło internet już wcześniej. Rok temu pojawiło się w sieci z podpisem informującym, że stworzenie zostało zauważone w Manchasterze. W tym samym czasie postać figurowała jako "wiedźma z północno-wschodniego Meksyku". Mimo tego, że jest to dokładnie ten sam kadr, prezydent Meksyku w poście podkreśla, że zdjęcie wykonano kilka dni temu.

Kontrowersyjny wpis ze zdjęciem zostawia odbiorcę z ogromnymi wątpliwościami i stawia polityka w dziwnym świetle. Nie wiadomo, czy Obrador naprawdę wierzy w istnienie legendarnych stworów, ale na pewno wie, jak zrobić wokół siebie szum. Post podało dalej ponad 40 tys. użytkowników platformy.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także