Problemy z Tamronem 70‑180 mm f/2.8 do Sony. Sprawdź swój egzemplarz koniecznie

Problemy z Tamronem 70-180 mm f/2.8 do Sony. Sprawdź swój egzemplarz koniecznie
Marcin Watemborski

10.06.2020 07:43, aktual.: 10.06.2020 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Tamron prosi posiadaczy obiektywów 70-180 mm f/2.8 do Sony o sprawdzenie numerów seryjnych. Mogła im się trafić wadliwa seria, które ma gorszą jakość obrazu niż powinna. Błąd może kosztować firmę naprawdę sporo.

Na rynek trafiła felerna seria obiektywów Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD w wersji z mocowaniem Sony E. Problem polega na tym, że elementy optyczne nie zostały poprawnie skalibrowane, co może skutkować gorszą niż deklarowaną jakością obrazu.

Soczewki, o których mowa odpowiadają za korekcję aberracji chromatycznej. Gdy są poprawnie skalibrowane, na zdjęciach w miejscach nieostrości nie zobaczymy fioletowych, zielonych ani niebieskich poświat wokół krawędzi obiektów. Niestety seria, która trafiła do sklepów i użytkowników nie została zoptymalizowana, a soczewki nie są odpowiednio wyrównane. Producent zapowiada, że wymieni wadliwe elementy i ustawi wszystko, jak należy.

Tu znajdziesz numer seryjny swojego obiektywu.
Tu znajdziesz numer seryjny swojego obiektywu.

Firma Tamron nie podaje konkretnej serii, lecz uruchomiła dedykowaną stronę internetową, na której można podać numer seryjny swojego obiektywu i dowiedzieć się, czy ma on defekt. Później otrzymacie instrukcje serwisowe. Póki co nie wiadomo, czy obiektywy będą wysyłane do głównych fabryk, czy też producent rozwiąże problem w lokalnych serwisach.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)