Produkty Canona na rynku matryc. Sony ma poważnego konkurenta

Produkty Canona na rynku matryc. Sony ma poważnego konkurenta

Produkty Canona na rynku matryc. Sony ma poważnego konkurenta
Źródło zdjęć: © © KB
Monika Homan
23.05.2018 07:47, aktualizacja: 26.07.2022 18:01

3 specjalistyczne matryce Canona jasno wskazują na to, że firma chce wkroczyć na rynek matryc. Za pośrednictwem Phase 1 sprzedają swoje produkty firmom zewnętrznym. Ciekawe, co z tego wyniknie.

Wygląda na to, że Canon poważnie podchodzi do wejścia na rynek matryc. Firma ostatnio zaprezentowała 3 wyspecjalizowane matryce, które wskazują na to, że może nieco zamieszać. Do tej pory znaczna część rynku sprzedaży matryc należała do Sony. Czy Canon zagrozi Sony i w jakim stopniu, dowiemy się pewnie niedługo.

Widzieliśmy już 120-megapikselową matrycę CMOS APS-H, która nosi nazwę 120MXS. Pozwala ona na rejestrowanie obrazów w rozdzielczości 13280x9184 pikseli, czyli 60 razy większą niż Full HD.

Canon 120MXS 120MP CMOS Sensor

Pisaliśmy też o pełnoklatkowej matrycy 35MMMFHDXS, która pozwala na nagrywanie z prędkością 100 kl./s oraz zapewnia bardzo wysoką czułość. Dzięki zastosowaniu pikseli o rozmiarach 19μm x 19μm możliwe jest rejestrowanie obrazu nawet w nocy, bez mocnego źródła światła.

Canon chwali się też sensorem 3U5MGXS, o wielkości 2/3 cala, w którym wykorzystał globalną migawkę, dzięki czemu matryca może rejestrować filmy z prędkością 120 kl./s w rozdzielczości 5 megapikseli.

Za pośrednictwem dystrybutora Phase 1, Canon sprzedaje swoje sensory zewnętrznym firmom. Póki co, matryc tych nie zobaczymy w aparatach. Wykorzystywane są w branży medycznej, motoryzacyjnej, czy w monitoringu. Dziś niedostępne dla nas technologie prędzej czy później zawitają pewnie do aparatów.

Na stronie www.phase1vision.com znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)