Profesjonalna sesja mody fotografowana nieprofesjonalnym aparatem

Profesjonalna sesja mody fotografowana nieprofesjonalnym aparatem07.07.2010 07:32
Profesjonalna sesja mody fotografowana nieprofesjonalnym aparatem
Ola Błażowska

Parę tygodni temu fotograf Lee Moris zamieścił w sieci kilka zrobionych przez siebie zdjęć. Wśród komentarzy pojawiło się wiele słów zachwytu i pochwał. Wtedy autor sesji ujawnił, że zamiast profesjonalnego aparatu, fotografował sprzętem najgorszym z możliwych - smartfonem iPhone'm 3Gs. Pokazał w ten sposób, że w fotografii liczy się coś więcej niż sprzęt, a brak drogiego korpusu i obiektywu nie powinien być dla nas żadnym ograniczeniem. Dla niedowiarków nakręcił wideo, które pokazuje jego cały proces twórczy.

Do projektu Lee zaangażował całą ekipę. Do swojego domowego studia zaprosił profesjonalną modelkę, operatora filmu, zawodowego retuszera, a nawet namówił salon fryzjerski, na uczesanie i pomalowanie bohaterki zdjęć. Iphone'a przymocował do statywu na rzepy i ... zabrał się do pracy.

The iPhone Fashion Shoot

Zdecydowanym minusem fotografowania na takiej sesji komórką, jest to, że nasz aparat może nagle do nas zadzwonić :)

Na Flickr'ze znajdziecie dużo zdjęć z sesji - zarówno surowych, jak i opracowanych przez retuszera. Zamysłem Lee było bowiem zaangażowanie wszystkich osób pracujących przy tego typu sesjach. Jak sam twierdzi: "Klient, który ogląda Wasze zdjęcia, nie szuka na nich abberacji chromatycznych, on po prostu chce zobaczyć fotografię, którą się zachwyci". Według niego, dla odbiorcy to efekt jest najważniejszy, a nie megapiksele, szumy i wielkości matrycy  - o tym fotografowie często zapominają.

Lee i jego ekipa planują wkrótce przeprowadzić kolejną sesję i zmienić otoczenie. Ich "nieprofesjonalny aparat" ma zmierzyć się ze zdjęciami przy świetle zastanym. Z ciekawością będziemy obserwować ich eksperymenty.

Źródło: fstoppers.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)