Profesjonalny, szybki czytnik Lexara na USB 3.0

Lexar® Professional USB 3.0 Dual-Slot
Lexar® Professional USB 3.0 Dual-Slot
Łukasz Łusiak

24.05.2011 09:40, aktual.: 01.08.2022 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie coraz szybszych aparatów, pracujących często jako kamery do kręcenia filmów HD, muszą powstawać coraz szybsze karty pamięci. Kolejny etap to przesył danych do komputera - ten też musi być lepszy. Wymaganie to spełnia nowy czytnik kart Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot.

Nowy Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot jest rzeczywiście bardzo szybki. Żeby skorzystać w pełni z możliwości tego profesjonalnego czytnika, komputer, do którego się go podłącza, musi mieć złącze USB 3.0. Dzięki niemu maksymalna (teoretyczna) szybkość transferu z czytnika sięga 500 MB/s. Jest to cztery, pięć razy więcej niż w przypadku kart spotykanych w sklepach. Oto krótka prezentacja:

Jak słyszeliście, urządzenie zostało wyposażone w dwa sloty kart pamięci - SD i CF. Jest więc kompatybilne z kartami CompactFlash, SDXC, SHDC, UHS-I. Nawet jeśli czytnik zostanie podłączony do komputera z wolniejszym interfejsem, użytkownik może wykorzystać pełną prędkość do kopiowania danych z jednej karty na drugą. Czytnik można już kupić za pośrednictwem strony producenta (USA) w cenie 49,99 dol. (ok. 140 zł).

Źródło: Lexar

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)