Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo

Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo

Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo
Marcin Watemborski
25.08.2017 15:38, aktualizacja: 26.07.2022 18:22

Marzycie o tym, by nauczyć się co nieco o fotografii cyfrowej, a brakuje wam dobrych źródeł? Prezentujemy rozwiązanie, które na dodatek nie będzie was kosztowało ani grosza!

Marc Levoy – jeśli nie kojarzycie tego nazwiska, nic straconego – zaraz to nadrobimy. Jest to jeden z pierwszych ludzi zajmujących się fotografią cyfrową. Jego praca doprowadziła do znacznego ulepszenia współczesnego obrazowania cyfrowego. Od 2009 do 2014 roku Levoy wykładał fotografię cyfrową na Uniwersytecie Stanforda.

2 lata po zakończeniu nauczania profesor powtórzył 4-miesięczny kurs na potrzeby Google. Wszystkie wykłady są dostępne online, zupełnie za darmo. Wiedza, którą dzieli się Levoy, to nie tylko kwestia technicznych aspektów ery cyfrowej, ale generalnie fotografii. Można powiedzieć, że za tę wiedzę zapłacicie tylko czasem przeznaczonym na jej przyswojenie.

Na stronie Levoya znajdziecie godziny wykładów wideo, wiele tekstów oraz kilka aplikacji internetowych, które pomogą wam zrozumieć techniczne zagadnienia fotografowania. Nie zabrakło również zadań domowych, więc do dzieła! Nie ma na co czekać. Kultura daru pełną parą!

Jeśli będziecie mieli problemy ze ściągnięciem treści bezpośrednio ze strony, rozwiązanie znajdziecie w tej notatce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)