Profoto A1 Duo Kit - oświetlenie studyjne w kompaktowym wydaniu

Profoto A1 Duo Kit - oświetlenie studyjne w kompaktowym wydaniu

Profoto A1 Duo Kit - oświetlenie studyjne w kompaktowym wydaniu
Monika Homan
29.08.2018 11:14, aktualizacja: 29.08.2018 13:14

Profoto A1 to mała lampa, która może pełnić funkcję studyjnej i reporterskiej jednocześnie. Firma Profoto wprowadza na rynek zestaw z dwoma takimi lampami.

Firma Profoto zaprezentowała nowy system oświetleniowy - Profoto A1 Duo Kit, który ma zapewnić niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania ze światłem błyskowym zarówno profesjonalnym fotografom, jak i tym, którzy swoja przygodę ze sztucznym oświetleniem dopiero zaczynają.

Obraz

Profoto A1 to najmniejsza lampa studyjna na rynku. Dzięki okrągłej głowicy zapewnia bardziej naturalne, rozproszone światło niż klasyczne speedlighty z prostokątnymi głowicami. Lampa jest kompaktowa, bezprzewodowa i błyskawicznie gotowa do pracy. Pracuje w trybie TTL i HSS, modyfikatory można do niej doczepić za pomocą wygodnego, magnetycznego mocowania, posiada światło pilotujące LED oraz wbudowany odbiornik/nadajnik Air Remote, który może sterować innymi lampami Profoto. Maksymalna siła błysku, jaką oferuje lampa to 76Ws.

Profoto A1 Duo Kit to, jak sama nazwa wskazuje, zestaw dwóch takich lamp, który pozwala na swobodne eksperymentowanie ze światłem błyskowym oraz profesjonalną pracę. W zestawie znajdują się też dwa akumulatory, dwie nakładki rozpraszające światło Dome Diffuser, dwie podstawki pod lampy, dwie torby oraz ładowarka.

Obraz

W ofercie firmy pojawił się wraz z lampami zestaw nakładek typu plaster miodu Grid Kit, w którym znajdziecie magnetyczne nakładki o gęstości 10 i 20 stopni.

Obraz

Cena takiego zestawu to 7490 zł. Biorąc pod uwagę, że sama lampa kosztuje blisko 4300 zł, wydaje się to opłacalny zakup.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)