Profoto A1 - nowa lampa studyjna i reporterska w jednym

Profoto A1 - nowa lampa studyjna i reporterska w jednym

Profoto A1 - nowa lampa studyjna i reporterska w jednym
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Falana
19.09.2017 12:07, aktualizacja: 26.07.2022 18:20

Profoto zaprezentowało naprawdę ciekawą lampę, która łączy w sobie gabaryty i poręczność lamp reporterskich z funkcjonalnością lamp studyjnych. A1 wspiera oczywiście pomiar TTL i HSS.

Profoto A1
Profoto A1

Profoto reklamuje swój najnowszy produkt jako najmniejszą lampę studyjną na świecie. Profoto A1 to coś więcej - oferuje także gorącą stopkę, więc możemy ją założyć bezpośrednio na aparat. Profoto przy projektowaniu lampy zwróciło szczególną uwagę na jakość emitowanego przez A1 światła i dlatego właśnie głowica ma okrągły kształt. Dodatkowo Profoto wyposażyło ją w magnetyczne mocowanie akcesoriów, które dzięki takiemu rozwiązaniu możemy łatwo i szybko zamocować.

Profoto A1
Profoto A1

Maksymalna energia błysku to 76 Ws i możemy ją zmieniać w zakresie 9 EV. Poza błyskiem A1 oferuje też światło modelujące oparte na lampie LED, która może też służyć do doświetlania sceny w słabszym oświetleniu.

Official trailer: The world is my studio with Sal Cincotta

Poza tym Profoto A1 ma funkcję zoom, którą znamy z lamp reporterskich. A1 została także wyposażona w pojemny akumulator litowo-jonowy, który pozwala uzyskać nawet 4 razy więcej błysków (350 na pełnej mocy) niż baterie AA. Czas ładowania do pełnej mocy to 1,2 s.

Profoto A1
Profoto A1

Profoto A1 oferuje wbudowany system iTTL, który pozwala fotografować z lampą jak z systemowymi lampami reporterskimi, które współpracują z pomiarem TTL aparatu oraz komunikować się z innymi lampami Profoto na dystansie do 100 m.

Profoto A1
Profoto A1

Duży wyświetlacz i łatwy interfejs ma zapewniać łatwe i szybkie zmiany parametrów.

Profoto A1
Profoto A1

Jak przystało na Profoto nie jest tanio, lampa Profoto A1 to wydatek 4290 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)