Profoto A10 to lampa, którą podłączysz do smartfona przez Bluetooth

Profoto A10 to lampa, którą podłączysz do smartfona przez Bluetooth
Marcin Watemborski

24.09.2020 08:50, aktual.: 29.09.2020 10:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lampa błyskowa Profoto A10 to następca modelu A1X. Jest to najmniejsza lampa studyjna na świecie, które od teraz ma nową funkcję – łączność Bluetooth. Zdecydowanie może ona przypaść do gustu miłośnikom fotografii mobilnej.

Czego potrzebujesz do zrobienia dobrego portretu studyjnego? Kiedyś trzeba było mieć ogromne lampy, dostęp do prądu i drogi aparat. A teraz? Wystarczy ci smartfon i mobilna lampa. Wszystko wrzucasz do plecaka i idziesz robić zdjęcia.

Zminimalizowanie sprzętu przy nadaniu mu maksymalnej użyteczności to idea, która sprzyjała firmie Profoto przy tworzeniu lampy błyskowej Profoto A10. O ile w poprzedniej wersji tego małego błyskacza nie było łączności Bluetooth, to w A10 się ona znalazła. Dzięki nowym protokołom AirX Bluetooth będzie można ją wyzwolić z iPhone’a. Niestety nie ma informacji na temat współpracy ze smartfonami na systemie Android.

Profoto A10: A Studio Light You Can Use with Your iPhone! | First Look

Profoto A10 obsługuje zoom palnika w przedziale 32-105 mm, a z adapterem nawet 14 mm. Kiedy lampa jest nasadzona na gorącą stopkę aparatu dobiera skupienie wiązki automatycznie do zamocowanego obiektywu. Czas błysku waha się od 1/800 do 1/20 000 s, a czas między kolejnymi wyzwoleniami to około 1 s. Urządzenie zostało wyposażone w światło modelujące w postaci diod LED.

Nowa lampa błyskowa ma w środku ten sam procesor co A1X oraz jest przystosowana do pracy z 4 markami aparatów: Nikon, Canon, Sony oraz Fujifilm. Podczas pracy będzie w stanie automatycznie dobierać moc błysku przez systemu TTL, jak również obsługuje tryb HSS. Siłę światła można regulować ręcznie ze skokiem o 1/3 EV.

Profoto A10 będzie kosztowała 1095 dolarów (ponad 4200 zł) i jest już dostępna w niektórych sklepach w przedsprzedaży.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)