Profoto B10 Plus to nowa mobilna lampa o mocy 500 Ws

Profoto B10 Plus to nowa mobilna lampa o mocy 500 Ws
Marcin Watemborski

06.06.2019 07:34, aktual.: 06.06.2019 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Profoto w zeszłym roku zaprezentowała lampę błyskową B10, która miałą 250 Ws mocy, była przystosowana do pracy w plenerze i można było nią sterować za pomocą smartfona. Nowa wersja – Profoto B10 Plus – jest aż dwa razy mocniejsza.

Lampa Profoto B10 Plus ma być ”niewiele starszym bratem” lampy Profoto B10. Została ona wyposażona w nowy palnik i podobnie jak poprzedniczki, tej lampy też możecie używać w plenerze. A jeśli już o tym mowa, to pamiętajcie, że 250 Ws nie zawsze jest w stanie przebić słońce, dlatego model B10 Plus może błyskać z mocą 500 Ws.

Obraz

Producent zwraca uwagę, że zwiększenie siły dwukrotnie jest ukłonem w stronę fotografów, którzy nie mogą sobie pozwolić, by sprzęt ich ograniczał podczas pracy. Samo urządzenie jest wielkości dużego teleobiektywu do pełnoklatkowej lustrzanki, jest trochę większe od poprzednika. Jakość budowy i wzornictwo jest dokładnie takie samo jak w przypadku B10. Jeśli używaliście tych lamp, doskonale odnajdziecie się w fotografowaniu z B10 Plus.

Marie Bärsch captures beauty in India’s stunning Kerala region with the Profoto B10 Plus

Wracając do tematu mocy – dodatkowe 250 Ws pozwoli wam nie tylko przebić światło zastane, ale również korzystać z bardzo dużych modyfikatorów, które pochłaniają więcej wiązki wyzwolonej. To, co mnie zastanawia to zastosowany akumulator litowo-jonowy. Jest to dokładnie ta sama bateria, co w B10, myśląc logicznie – w przypadku 500-watosekundowej lampy pozwoli na znacznie mniej wyzwoleń błysku na pełnej mocy.

W Stanach Zjednoczonych lampa kosztuje 2095 dolarów i jest już dostępna do kupienia. Myślę, że polska cena będzie oscylowała w granicy 8500-9000 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)