Projekt Ecoimagination - dodaj zdjęcie na Flickra i pomóż mieszkańcom najbiedniejszych rejonów świata

Cuba Gallery: Kite surfer / Flickr
Cuba Gallery: Kite surfer / Flickr
Kamila Dworniczak

05.11.2010 10:33, aktual.: 01.08.2022 15:03

Trudno uwierzyć, że baterie słoneczne, wiatraki i turbiny wodne mogą być zasilane... zdjęciami. A jednak. Jak to możliwe?

Ekologiczna inicjatywa General Electric wydaje się całkowicie absurdalna. Ma jednak swoje zupełnie praktyczne zastosowanie. Udostępniając swoje zdjęcia, możemy pomóc mieszkańcom najbiedniejszych rejonów świata. Jak to zrobić?

Wystarczy konto na Flickrze oraz odpowiednio nazwane i opatrzone tagiem zdjęcie, pasujące do jednego z głównych tematów ? woda, wiatr, światło. Po prostu: Tag Your Green. Każda fotografia zostaje wtedy przyporządkowana do odpowiedniej kategorii.

Później do działania wkracza kapitał jednego z największych na świecie przedsiębiorstw, GE, a my mamy satysfakcję z dobrze spełnionego fotograficznego uczynku. W końcu oddając swoje zdjęcie, przyczyniamy się do zaopatrzenia w świeżą wodę krajów rozwijających się. Baterie słoneczne wędrują do Timoru Wschodniego, a małe elektrownie wiatrowe mogą zaopatrzyć w energię szpitale w Peru. Warto przyłączyć się do tej inicjatywy.

Więcej informacji na stronie projektu: photoproject.ecomagination.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)