Projekt kreatywny TEN - druga praca kolekcji już jutro

Projekt kreatywny TEN - druga praca kolekcji już jutro

"Rodzina" (fragm.), Trust in Elements (źródło: Fotolia)
"Rodzina" (fragm.), Trust in Elements (źródło: Fotolia)
Piotr Dopart
09.01.2012 12:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:40

Równo miesiąc temu Fotolia ruszyła z projektem artystycznym pod nazwą TEN (czyli dziesięć), skupiającym dziesięciu grafików cyfrowych z różnych krajów. Soemone, Xavier Bourdil, Emeric Trahand, Hellohikimori, Joolz, Elroy, Le Neopen, Xerty, Graphic Travelling i Pulssart przez 24 godziny, w wybranym dniu udostępniają do pobrania pliki PSD swoich prac, dzięki czemu każdy może zajrzeć za kulisy i obejrzeć dzieło warstwa po warstwie.

Stawkę otworzył miesiąc temu francuski grafik Pierre Doucin, podpisujący się Someone, zaś jego plik został pobrany przez 14 711 osób. Drugim artystą uczestniczącym w projekcie TEN jest Xavier Bourdil, znany jako Trust in Elements. Bourdil przedstawi pracę wykonaną na temat "Rodzina", a projekt udostępniony będzie w pliku PSD we wtorek 10 stycznia na www.fotolia.pl/ten - czyli już jutro.

Jak piszą przedstawiciele Fotolii, żyjący w Paryżu Xavier Bourdil zanim został grafikiem, przez pięć lat studiował literaturę. 25-latek wypracował charakterystyczny styl, który pozwolił mu pracować z markami, takimi jak Cacharel, Lacoste, Paris Première.

Zapowiedź wideo kolejnej pracy kolekcji TEN dostępna jest w postaci klipu wideo:

Sam projekt jest bardzo interesującą inicjatywą umożliwiającą zapoznanie się z metodami pracy profesjonalistów w dziedzinie fotomanipulacji, choć wartość poznawcza jest ograniczona ze względu na brak komentarza ze strony twórców.

Dla fotografa natomiast interesujące jest to, co dzieje się z jego dziełami, gdy dostają się w ręce ludzi, którzy przerabiają je następnie nie do poznania. Oczywiście, nie aż tak bardzo jak nasze poradniki ;)

Źródło: Fotolia

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)