Projekt Przetwórnia. Skonsultuj zdjęcia z Jackiem Porembą i wygraj wystawę w Galerii Pauza

Projekt Przetwórnia. Skonsultuj zdjęcia z Jackiem Porembą i wygraj wystawę w Galerii Pauza
Źródło zdjęć: © © Jacek Poremba/Projekt Przetwórnia (montaż)
Redakcja Fotoblogia.pl

10.01.2014 17:38, aktual.: 26.07.2022 20:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projekt Przetwórnia po raz drugi zaprasza do wysyłania projektów. Spośród nich Jacek Poremba wybierze zdjęcia, które zostaną wystawione w krakowskiej Galerii Pauza.

Projekt Przetwórnia jest inicjatywą Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik. W jego pierwszej edycji, której patronem medialnym została Fotoblogia.pl, jurorem był Tomasz Guzowaty. Tym razem przyszła kolej na Jacka Porembę, który specjalizuje się w fotografii portretowej gwiazd, fotografii mody oraz fotografii reklamowej.

Jak twierdzą organizatorzy, konkurs skierowany jest „[...] do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, jak również do zaawansowanych fotoamatorów”.

Obraz

Nabór do projektu już trwa. Do 15 marca 2014 można wysłać od 5 do 15 zdjęć zainspirowanych twórczością jurora na adres przetwornia@gmail.com z dopiskiem „Jacek Poremba”.

W trakcie naboru zorganizowane zostaną bezpłatne konsultacje z profesjonalnymi fotografami, którzy pomogą skompletować zestaw. Zapisy na konsultacje będą prowadzone za pośrednictwem strony www.projektprzetwornia.com . Spośród wszystkich przesłanych prac juror wybierze 10, które skomentuje 6 kwietnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, a na gali finałowej przedstawione zostaną 3 zwycięskie prace. Zwycięzcy wezmą udział w wystawie w Galerii Pauza w Krakowie.

Obraz
© © Jacek Poremba/Projekt Przetwórnia

Mecenasi projektu, czyli Akademia Nikona i Szeroki Kadr, nadadzą tytuł Fotografa Miesiąca jednemu z nagrodzonych fotografów. Pozostałe dwie osoby będą mogły wziąć udział w jednym z kursów Akademii Nikona.

Pismo Digital Camera Polska wyłoni własnego laureata i nagrodzi go publikacją w swoim piśmie. Również zarząd Stowarzyszenia FotoBzik przyzna własne wyróżnienia, a zdjęcia laureatów nagrodzi projekcją w kinie Pauza podczas wystawy zwycięzców projektu.

Szczegóły na stronie www.projektprzetwórnia.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)