Prosili, by wkleiła geparda, węża i nie tylko. Oto najdziwniejsze życzenia klientów

Prosili, by wkleiła geparda, węża i nie tylko. Oto najdziwniejsze życzenia klientów24.06.2022 08:45
Prosili, by wkleiła geparda, węża i nie tylko. Oto najdziwniejsze życzenia klientów
Źródło zdjęć: © © Rachel Canale / [Instagram](https://www.instagram.com/rachelcanalephotography/)

Bywa tak, ze fotografowie nie mają łatwego życia, a wizja klientów jest czasem bardzo egzotyczna. Rachel Canale pokazuje zdjęcia, przy których otrzymała jasne wskazówki co do retuszu. Niektóre prośby są bardzo dziwne, ale cóż zrobić? Klient nasz pan.

Rachel Canale pośród swojej twórczości prezentuje realizacje życzeń swoich klientów. Dla przykładu fotografka została zapytana, czy mogłaby dodać do zdjęcia geparda lub wkleić na zdjęcie Beyonce. Cóż miała uczynić… zrobiła to!

O ile w niektórych przypadkach, takie fotomanipulacje dodają smaku końcowemu zdjęciu, to bywa różnie. Wklejenie węża oplatającego szyj? Jasne! Dodanie na telewizorze podobizny klientki? Żaden problem.

Canale wspomina, że oprócz regularnych sesji zdjęciowych, retuszuje zdjęcia dla klientów i to właśnie takie prośby są kopalnią ciekawych pomysłów. Czasem retusz ratuje całą sesję. Przykładem mogą być zdjęcia, które realizowała na Malediwach – lało jak z cebra, ale klienci chcieli romantyczne zdjęcia na tle zachodzie słońca. Co zrobiła Rachel? Spełniła prośbę bohaterów sesji.

Jej konto na TikToku jest niezwykle popularne. Ludzie uwielbiają patrzeć na zestawienia przed i po retuszu. W większości nie widać, by Rachel intensywnie retuszowała samych ludzi, ale raczej koncentruje się na charakterze zdjęć i dodaje lub usuwa różne elementy. Jest to o tyle bezpieczne, że nikt jej nie powie, że nie poznaje się na zdjęciu.

Więcej inspirujących retuszy znajdziecie na Instagramie Rachel.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)