Prosta sztuczka, jak redukować szumy przy fotografowaniu w ciemności

Prosta sztuczka, jak redukować szumy przy fotografowaniu w ciemności02.03.2018 11:25
Prosta sztuczka, jak redukować szumy przy fotografowaniu w ciemności
Marcin Falana

Zobaczcie, jak w łatwy sposób poprawić jakość zdjęć wykonanych w słabym oświetleniu na wyższych czułościach ISO. Wcale nie musicie kupować do tego aparatu za 10 000 złotych!

To, że łączenie wielu zdjęć w jedno może poprawić osiągi na niskich czułościach wiadomo nie od dziś. Niektórzy producenci oferowali nawet podobną funkcjonalność w swoich aparatach kompaktowych. Jednak, że można to zrobić w Photoshopie nie było dla mnie takie oczywiste.

How to shoot in the dark. Reduce noise effectively.

Bracia Koldunov pokazali jak to zrobić. Muszę przyznać, że ta metoda działa całkiem dobrze - zarówno w przypadku aparatów jak i smartfonów oraz urządzeń mobilnych, oczywiście pod warunkiem że mamy do czynienia ze statycznymi tematami.

420739304688846907

Po prostu wykonujemy 10 identycznych zdjęć w słabym oświetleniu na wysokiej czułości, najlepiej zastosować oczywiście statyw. Następnie otwieramy wszystkie zdjęcia w Photoshopie, tworzymy z nich grupę (Stack), którą dalej obramiamy. Zaznaczamy opcje automatycznego dopasowywania obrazów źródłowych i tworzenia inteligentnych obiektów po załadowaniu warstw.

420739304688977979

Końcowy etap wygląda następująco: przejdź do Warstwa> Obiekty inteligentne> Tryb stosu> Mediana i to wszystko. Wyniki prezentują się obiecująco, więc nie omieszkam sprawdzić tej metody następnym razem jak będę robił statyczne zdjęcia na wyższych czułościach ISO.

420739304689109051

Z drugiej strony gdy mamy do dyspozycji statyw i statyczny temat, to możemy po prostu skorzystać z niskiej czułości i dłuższego czasu ekspozycji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)