Proste i szybkie szparowanie w CS5

Proste i szybkie szparowanie w CS5

Proste i szybkie szparowanie w CS5
Ola Błażowska
03.05.2010 17:55, aktualizacja: 03.05.2010 19:55

Ręka do góry - ilu z Was, przynajmniej raz, zdążyło zwątpić w swoje photoshopowe umiejętności podczas szparowania włosów modelki z tła? Ten temat jest uciążliwy nawet dla zaawansowanych użytkowników programu. Prawdopodobnie jednak wraz z premierą wersji CS5 nastał zmierzch zmory wszystkich fotografów i źródła zarobku profesjonalnych retuszerów. Adobe znacznie ulepszyło opcję szparowania, czyli wycinania postrzępionych elementów z tła, co możecie zobaczyć w filmiku przedstawionym w dalszej części tego posta.

Dotychczas, aby dokładnie wyciąć z tła włosy modelki, trawę na horyzoncie, bądź sierść zwierzęcia, należało przeprowadzić kilka różnych operacji i posługiwać się wieloma narzędziami. Praca na kanałach, maskowanie, selektywne rozjaśnianie i przyciemnianie, oraz opcja refine edges, to środki, którymi należało umiejętnie się posłużyć, oraz poświęcić temu niemałą ilość czasu.

Na szczęście twórcy Photoshopa na bieżąco przyglądają się poczynaniom swoich użytkowników i w kolejnych wersjach tworzą dla nich nowe ułatwienia. Tym razem znacząco rozwinęli paletę refine edges. Zastosowali sprytny trik, który możecie zaobserwować w 3:15 sek. filmiku. Dotychczas należało zaznaczyć obszar, który chcemy wyciąć. Tym razem określamy kolor, którego chcemy się pozbyć. Jest to szczególnie pomocne w przypadku zdjęć studyjnych, gdy stosujemy jednolite białe, lub szare tło. Zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego tutoriala - zapewniamy, że choć z początku nie będzie w nim za dużo akcji, w pewnym momencie powiecie głośne "WOW!" :)

Compositing and Selecting Hair in Photoshop CS5

Źródło: blogs.adobe.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)