Protestujący pod Kapitolem w USA zniszczyli sprzęt dziennikarski warty krocie

Protestujący pod Kapitolem w USA zniszczyli sprzęt dziennikarski warty krocie

Protestujący pod Kapitolem w USA zniszczyli sprzęt dziennikarski warty krocie
Źródło zdjęć: © © William Turton / [Twitter](https://twitter.com/WilliamTurton)
Marcin Watemborski
11.01.2021 11:04, aktualizacja: 26.07.2022 14:35

O wdarciu się zwolenników Donalda Trumpa do Kapitolu było bardzo głośno. Okazuje się, że straty dotknęły wszystkich. Nie tylko 5 osób poniosło śmierć, ale zniszczono wiele sprzętu. Protestujący ścigali dziennikarzy, zabierali im kamery, aparaty, mikrofony. W internecie krążą nagrania pokazujące zajścia.

Twitter aż pęka w szwach od nagrań dziennikarzy i fotoreporterów, którzy pokazują zachowanie protestujących zwolenników Donalda Trumpa przed Kapitolem w USA. Nie ma złudzeń co do ich agresywnego zachowania.

Agencja Associated Press poinformowała, że wśród stratnych są ich dziennikarze. Mimo tego, że byli odgrodzeni barierkami, tłum ich zaatakował, niszcząc zabezpieczenia. Na filmikach widać, jak protestujący niszczą aparatu i zmuszają dziennikarzy do ucieczki. Niektórzy reporterzy zostali pobici.

Przedstawiciele branży mediów zwracają uwagę na to, że nie wszyscy dziennikarze pracują dla konkretnych redakcji, a wśród nich jest wielu wolnych strzelców. Ci ludzie stracili sprzęt warty tysiące dolarów; sprzęt, który zapewniał im zarobek, lecz to nie interesowało protestujących.

Według opinii krążących w mediach Kapitol miał najgorsze zabezpieczenia w historii USA. W wyniku szturmu zwolenników Trumpa 5 osób poniosło śmierć, wiele zostało pobitych, a inni aresztowani.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)