Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów

Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów

Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów
Marcin Watemborski
26.05.2017 07:03, aktualizacja: 26.07.2022 18:29

Na świecie istnieje tylko 95 obiektywów z Edition 0.95, lecz nie wiadomo, ile jest modeli Prototype B. Jeśli macie wolne 25 tysięcy dolarów, to szkło może dołączyć do waszej kolekcji legendarnych obiektywów. Czy warto?

Specjalna edycja obiektywu Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 ASPH kosztuje ”zaledwie” 14 tysięcy dolarów. Jeśli macie 11 tysięcy dolarów więcej, możecie odwiedzić sklep Leica Store w San Francisco, gdzie właśnie wystawiono na sprzedaż prototyp tego szkła! Jest to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i zapewne niedługo ktoś się o zakup pokusi.

Obraz

Jakby nie dosyć było tego, że Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 Edition 0.95 i tak już jest limitowaną wersją i na świecie można znaleźć tylko 95 sztuk tego szkła, to jeszcze w sprzedaży pojawił się jego prototyp. Oczywiście producent nie ujawnia, ile prototypów obiektywu powstało.

Obraz

Edycja specjalna leikowskiej pięćdziesiątki charakteryzuje się specjalnymi powłokami na tubusie. Zamiast klasycznego czarnego koloru za 14 tysięcy dolarów będziemy mogli zachwycać się błyszczącym anodyzowanym wykończeniem z aluminium oraz niewypełnionymi na biało tłoczeniami oznaczeń – ten obiektyw jest esencją minimalizmu.

Obraz

Jeśli chodzi o jego własności optyczne – chyba nie trzeba nikomu przedstawiać tej legendy. Dzięki ogromnemu otworowi względnemu f/0.95 ten obiektyw idealnie nadaje się do fotografowania ciemną nocą. Jest to jedno z niewielu szkieł na świecie, które może konkurować z plastyką godną aparatów wielkoformatowych i jest obiektem westchnień setek fotografów. Zupełnie się temu nie dziwię – jest po prostu piękne.

Obraz

Sklep z San Francisco podaje, że ich prototyp Noctiluxa ma na sobie tylko jeden biały, widoczny napis na tubusie, który brzmi "Prototype B”. W zestawie otrzymacie czarny, matowy dekielek, zamiast standardowego błyszczącego. Ten obiektyw jest tylko jeden, przynajmniej w tym sklepie. Myślicie, że powstało więcej wersji?

Obraz

Więcej informacji znajdziecie na stronie sklepu Leica Store z San Francisco.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)