Przedziwna skała w kształcie ryby. Fotograf odnalazł ją w Arabii Saudyjskiej

Skała w kształcie ryby na pustyni w Arabii Saudyjskiej.
Skała w kształcie ryby na pustyni w Arabii Saudyjskiej.
Źródło zdjęć: © Instagram | Khaled Zaal Alenazi
Marcin Watemborski

12.12.2022 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matka Natura potrafi płatać figle. Pewien miłośnik fotografii lotniczej odkrył na pustyni ciekawą formację skalną. Wygląda jak ogromna ryba. Oczy internautów od razu zwróciły się w jej kierunku.

Khaled Zaal Alenazi latał na terenie prowincji Al-Ula w Arabii Saudyjskiej i odkrył tam niezwykłą formację skalną. Jest naprawdę duża i wygląda jak ryba. Bez problemu można wyróżnić ogon oraz płetwę grzbietową.

Fotograf korzystający z drona DJI Mavic 3 wspomina, że na pewno ktoś widział tę skałę przed nim, ale dzięki specyficznej perspektywie to on pokazał doskonale jej kształt. Miłośnicy futurystycznych powieści fantastycznych pokroju "Diuny" czy "Gwiezdnych wojen" z pewnością będą zachwyceni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie trzeba było czekać długo, by wśród komentarzy internautów pojawiły się teorie na temat tego, że być może skała jest w rzeczywistości skamieliną po przeogromnej rybie, która żyła w dawnym oceanie, chociaż te są bardzo dalekie od prawdy. Khaled wyjaśnia, że mamy do czynienia z piaskowcem, który przez setki lat był kształtowany przez różne czynniki – wystarczą do tego silne wiatry unoszące drobne kamienie, które uderzając o skałę nadały jej charakterystyczny wygląd.

Swoją drogą warto zwrócić uwagę na to, że prowincja Al-Ula jest pełna interesujących formacji skalnych. Na pustyni można znaleźć m.in. skalne grobowce Mada’in Salih, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)