Przegląd fotograficznych aplikacji do iPhone'a

Przegląd fotograficznych aplikacji do iPhone'a
Krzysztof Basel

07.02.2009 11:00, aktual.: 02.08.2022 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obliczanie parametrów zdjęcia, obrabianie, dodawanie filtrów, wysyłanie na konto na Flickrze, przeglądanie internetowych albumów czy panoram - zazwyczaj wykonujemy podobne czynności na swoim komputerze. A co, jeśli chcemy obrobić zdjęcia na iPhone'ie? Żaden problem! Może nie popracujemy na warstwach w Photoshopie, ale podstawowe czynności wykonamy. Oto przegląd interesujących fotograficznych aplikacji dla fanów telefonów Apple.

Obliczanie parametrów zdjęcia, obrabianie, dodawanie filtrów, wysyłanie na konto na Flickrze, przeglądanie internetowych albumów czy panoram - zazwyczaj wykonujemy podobne czynności na swoim komputerze. A co, jeśli chcemy obrobić zdjęcia na Polarock / 0.79 ?Ciekawa aplikacja pozwalająca stylizować zdjęcia na wzór legendarnych błyskawicznych odbitek Polaroida. W najnowszej wersji dodano ciekawe filtry: czarno-biały, grunge, classic, smutny, zimny i ciepły. Style można ze sobą miksować.

Ezimba / aplikacja darmowa

Program posiada sporo interesujących filtrów do obróbki zdjęć. Od prostych, po bardzo zaawansowane i mocno ?odjechane?. Jeśli lubicie obrabiać zdjęcia i nadawać im nietypowy wygląda to warto spróbować Ezimby. Dodatkowo PhotoCalc zawiera ciekawy słownik fotograficzny. Dodatkowo PhotoCalc zawiera ciekawy słownik fotograficzny.

Klick / aplikacja darmowa

Jedna z wielu aplikacji pozwalających na oglądanie i dodawanie zdjęć na portalu Flickr. Zaletą Klicka jest bardzo przejrzysty interfejs i wysoka użyteczność. Poza tym aplikacja jest darmowa.

MoPhoTo / aplikacja darmowa

Ta darmowa aplikacja pozwala na tworzenie foto albumów na bazie zdjęć z Interentu, np. z Flickra czy MySpace. Dzięki temu możemy zaoszczędzić trochę miejsca na telefonie i dodatkowo mamy dostęp nie tylko do swoich fotografii.

iMarkMySpot / 0.79 ?

Świetna aplikacja, który na bieżąco rejestruje czas i miejsce wykonania zdjęcia, na podstawie danych z GPS. Potem informacje te możemy dodać danych EXIF wykonanych zdjęć. App przydatny szczególnie dla podróżujących.

Photogene / 2.79 ?

Prosta, przejrzysta aplikacja pozwalająca edytować zdjęcia na iPhonie. Bardzo dobrze oceniany program zawiera podstawowe możliwości takie, jak: przycinanie, obracanie, korekcja poziomów, wyostrzanie czy zmiana nasycenia.

Fotomatic / 3.99 ?

Umożliwia ściąganie zdjęć z takich serwisów jak Flickr, Facebook czy Picasa i tworzenie  interesujących pokazów zdjęć na telefonie. Fotomatic oferuje bardzo ciekawe przejścia (animacje) pomiędzy zdjęciami.

Photo Brush / 0,79 ?

Dzięki Photo Brush możemy dowolnie zmieniać nasze fotografie za pomocą dotknięcia palcem. Program pozwala dodać do zdjęć przeróżne stęple czy znaki. Aplikacja dostępna dla iPhone i iPod Touch.

HFD Calculator / 0.79 ?

W prosty sposób możemy zmierzyć odległość hiperfokalną. Co to jest? To najmniejsza odległość, na którą trzeba ostrzyć, by głębia ostrości kończyła się w nieskończonej odległości (ostrość "po horyzont") (cyt. Wikipedia).

FTP Picture Upload / 1.59 ?

Jak nazwa wskazuje - aplikacja wysyła zrobione zdjęcia na naszą stronę. Dzięki niej możemy na bieżąco aktualizować swój blog czy stronę domową, bez względu na to, gdzie jesteśmy. Program może zmienić nazwy i rozmiar zdjęć, a nawet stworzyć miniatury.

DoF / 1.59 ?

Jeden z wielu kalkulatorów głębi ostrości. Wyróżnia go możliwość przeliczania jednostek, np. z cali na centymetry. Inne tego typu aplikacje to DoF Calculator, DOFMaster czy Simple DoF Calculator.

Photo Radar / 1.59 ?

Ciekawa propozycja dla osób, które często zauważają interesujące miejsce do sfotografowania, ale akurat wtedy nie mają przy sobie aparatu. Dzięki Photo Radar możemy wrócić potem do zapamiętanego miejsca. Aplikacja zapisuje dokładne dane miejsca, które potem możemy przeglądać w iPhonie albo wysłać mailem.

Pangea VR / aplikacja darmowa (wersja ?pro? - 15.99 ?)

Lubicie przeglądać panoramy? Ja uwielbiam. Dzięki Pangea VR możemy to robić na naszym iPhonie. Aplikacja ma zapisaną listę panoram, ale możemy też sami dodawać adresy ciekawych zdjęć. Wersja ?pro? kosztuje aż 15.99 Euro, ale pozwala zapisywać panoramy w pamięci telefonu, aby móc przeglądać je w każdej chwili, bez konieczności korzystania z Internetu.

Znacie więcej ciekawych aplikacji? Zapraszam do komentowania !


Zdjęcie: inottawa / Flickr[url=http://flickr.com/photos/inottawa/3151049800/]

[/url]

Źródło: Photojojo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)