Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [kwiecień 2016]

Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [kwiecień 2016]

Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [kwiecień 2016]
Źródło zdjęć: © © Mariusz Stachowiak
Studio Huśtawka
26.03.2016 00:44, aktualizacja: 26.07.2022 19:08

Cześć ☺! Przedstawiamy Wam nasz najbliższy harmonogram szkoleń. Jest w nim sporo ciekawych pozycji i wierzymy że każdy, nawet najbardziej wymagający znajdzie warsztaty, które go zainteresują. Lektura nie jest długa, rzućcie okiem ☺

Warsztaty, na które mamy jeszcze miejsca zaczynamy 4-5 kwietnia. Te dni to czas poświęcony w naszym studio na tematykę wideo. Warsztaty Jak kreatywnie nakręcić i zmontować ślub poprowadzi dla Was Paweł Sawicki - właściciel Picturemotion.pl specjalizującego sie w reportażach ślubnych, w którym wraz z przyjaciółmi pokazuje emocje, ktore towarzyszą młodym ludziom w tym wyjątkowym dniu. Warsztaty są bardzo obszerne i pokrywają wiele zagadnień, a wszystkie informacje znajdziecie na naszej stronie.

Obraz
© © Paweł Sawicki

16 kwietnia mamy dla Was dwa warsztaty. Pierwsze to fotografia biznesowa. W roli Prowadzącego Marcin Mizerski, który miał szczęście współpracować z najlepszymi dyrektorami artystycznymi i fotoedytorami pism biznesowych w złotych czasach prasy drukowanej. Ponad 10 lat pracy dla polskiej edycji Forbesa, Manager Magazine, Harvard Business Review, Bloomberg Businessweek. Na warsztatach nauczy Was jak przeprowadzić portretową sesję fotograficzną idealnie dopasowaną do potrzeb wizerunkowych klienta.

W trakcie warsztatów uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę i umiejętności na temat:

– zrozumienia podstawowych dla organizacji klienta wartości – które maja być zaakcentowane w portrecie;

– wykorzystania znaczenia postawy, gestów i mowy ciała, roli dresscodu dla efektów wizerunkowych;

– doboru planów i oświetlenia w tym typie fotografii;

– wyboru materiału do postprodukcji;

Ponadto poznacie sposoby na osiąganie zadowalających efektów pracy z ludźmi nie będącymi modelami i którzy dysponują ograniczonym czasem.

mod. Dariusz Rosati
mod. Dariusz Rosati© © Marcin Mizerski

Drugie warsztaty 16 kwietnia to „Zombie” w wykonaniu Mariusza „Kobaru” Kowala - fotografa i charakteryzatora specjalizującego się w sesjach zdjęciowych dla zespołów i muzyków, który współpracował z takimi artystami jak Behemoth czy Iggy Pop. W swoim dorobku ma również sesję ze słynnym „Zombie Boy“. Na warsztatach będzie piekielnie dobrze, zapraszamy ☺

Obraz
© © Kobaru

17 kwietnia warsztaty poprowadzi znany również z publikowania na fotoblogii Artur Nyk. Tematem będzie to co Artur lubi najbardziej – fotografia motoryzacyjna. Podczas szkolenia dowiecie się jak wykorzystać kreatywność i wiedzę, tak aby nie mając do dyspozycji ogromnego budżetu stworzyć profesjonalne zdjęcia, które zadowolą oko nie tylko fotografa, ale również wymagającego klienta. Zdjęcia w miejskiej przestrzeni, głównie z użyciem światła słonecznego. Do dyspozycji będziecie mieli 2 świetne auta ☺

Obraz
© © Artur Nyk

22 kwietnia zawita u nas Paweł Sierakowski, który poprowadzi warsztaty poświęcone pracy na planie zdjęciowym z modelką . Odpowiednia relacja pomiędzy tymi osobami, w każdego rodzaju fotografii, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na finalne dzieło. Brak współpracy fotografa z modelką/modelem skutkuje na większości prac widocznym dysonansem – gra modelki, pozowanie, czy układ ciała nie współgra z tym, co chciał przekazać fotograf. Dlatego prace wielu z nich nie niosą za sobą żadnego emocjonalnego przekazu, a przez to zdjęcia stają się błahe. Warsztaty są oczywiście praktyczne – każdy uczestnik będzie pracować razem z modelką :)

Obraz
© © Paweł Sierakowski

Wieczorem 22 kwietnia organizujemy warsztaty fotografii nocnej. To nasza kolejna propozycja skierowana do pasjonatów fotografii chcących poszerzyć swoje umiejętności w tym właśnie kierunku. Fotografowanie nocą ma kilka istotnych zalet, o których powiemy Wam na warsztatach. Wy z kolei, wykorzystacie tą wiedzę podczas robienia zdjęć. To wszystko po zmroku, w niewielkiej grupie, kiedy to odwiedziny kilka ciekawych miejsc na terenie Warszawy ☺ Waszym prowadzącym będzie Konrad Grymin. Na warsztatach będziemy używać światła błyskowego oraz LED-owych świetlówek.

Obraz
© © Konrad Grymin

23 kwietnia zapraszamy Was na warsztaty z oświetlenia studyjnego w fotografii komercyjnej. Prowadzącym jest Paweł Sierakowski. Celem szkolenia jest nauczenie Was wykonywania zdjęć charakteryzujących się stylistyką komercyjną (magazynową, katalogową, itp.). Na zajęciach każdy uczestnik dostanie jasno sprecyzowane wytyczne jak osiągnąć powyższy cel oraz będzie miał możliwość przećwiczenia z modelką kilku planów zdjęciowych z wykorzystaniem światła błyskowego oraz różnych modyfikatorów. Szczegółowy opis warsztatów na naszej stronie podlinkowanej powyżej.

Obraz
© © Paweł Sierakowski

23 kwietnia to także spotkanie z fotografią podróżniczą. Podczas szkolenia dowiecie się jak uniknąć wielu podstawowych błędów popełnianych przez osoby zaczynające fotografować. W świadomości większości ludzi istnieje przekonanie, że do robienia zdjęć najlepsza jest lustrzanka za kilka tysięcy złotych. Wasz prowadzący, Mariusz Stachowiak, pokaże Wam, że to nie do końca prawda… Najlepszym aparatem w podróży jest ten, który ma się przy sobie. Pomimo że, sprzęt i jego możliwości mogą wpłynąć na efekt końcowy, tak na prawdę jest on sprawą drugorzędną. Znaczenie ma to, jakie zdjęcie chcemy zrobić i dlaczego chcemy je wykonać.

Obraz
© © Mariusz Stachowiak

23-24 kwietnia organizujemy warsztaty fotografii kulinarnej. Prowadzącym jest nasza kopalnia wiedzy z wieloletnim doświadczeniem, Olek Iwaszkiewicz. Na warsztatach będziecie uczyć wykonywania zdjęć: potraw i samodzielnych produktów z przeznaczeniem do wykorzystania na etykietę; płynów w różnego rodzaju naczyniach; z użyciem dodatkowych rekwizytów oraz efektów poprawiających odbiór wizualny np. szron i krople; z mało rozbudowaną kompozycją o malej głębi ostrości; kompozycji rozbudowanych np. aranżacji stołowych; efektowych – zamrożenie ruchu, itp. Dla wszystkich fotografów i smakoszy zarazem - obecność obowiązkowa!

Obraz
© © Olek Iwaszkiewicz

24 kwietnia będziemy gościć Arcadiusa Mauritza, który poprowadzi drugie z rzędu warsztaty Portret. Siła Prostoty. MAN Edition. Arcadius nauczy Was jak w prosty i harmonijny sposób utrwalić męskie emocje. Uświadomi Was czego unikać, na co poświęcić odrobinę więcej uwagi podczas procesu jakim jest tworzenie fotografii. A to wszystko po to, aby stworzone przez Was fotografie miały zdecydowanie większą szansę na wyróżnienie się z potoku zdjęć zalewających naszą rzeczywistość.

Obraz
© © Arcadius Mauritz

Na koniec miesiąca zapraszamy Was na Majówkę w Pieninach. Pod okiem Pawła Uchorczaka dowiecie się jak wykonywać zapiarające dech w piersiach górskie krajobrazy. Trzy wschody i trzy zachody słońca ☺ Szcegółowe omawianie wykonanych zdjęć oraz postprodukcja. To wszystko już 30 kwietnia – 3 maja.

Obraz
© © Paweł Uchorczak

Partnerem naszych warsztatów jest niezastąpiona fotoblogia.pl

Niech światło i kreatywność będą z Wami ☺ !

Pozdrawiamy

Studio Huśtawka

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)