"PRZEJŚCIE" - rejestracja wydarzenia performatywnego z fotografią w roli głównej

"PRZEJŚCIE" - rejestracja wydarzenia performatywnego z fotografią w roli głównej

"PRZEJŚCIE" - rejestracja wydarzenia performatywnego z fotografią w roli głównej
Karol Krukowski
03.04.2019 06:49, aktualizacja: 26.07.2022 15:52

Jedną z najważniejszych cech fotografii jest jej wartość dokumentalna. Jednak samo zrobienie zdjęcia to połowa pracy, potrzebny jest kontekst, to on nadaje ramy, sens naszej pracy i niesie obrazy dalej. Zapraszam na rejestracje live act "PRZEJŚCIE". Jest to wydarzenie performatywne, opowiadające za pośrednictwem fotografii, filmu i tekstu o jednym z najbardziej kultowych miejsc wrocławskiego undergroundu, Przejściu Świdnickim.

Zawsze zazdrościłem kolegom muzykom, że ludzie na koncertach coś przeżywają, widać emocje, koncert ma określony czas, a odbiór muzyki wydaje się bardziej angażować uwagę niż odbiór fotografii. My fotografowie organizujemy wernisaże, ale nie ukrywajmy, w porównaniu z koncertem wernisaż to flaki z olejem. Stąd pomysł by podejść do opowiadania historii fotograficznej inaczej. Oceńcie sami jak wyszło.

PRZEJŚCIE / LIVE ACT

"PRZEJŚCIE" jest wydawnictwem fotograficzno-tekstowo-dźwiękowym poświęconym Przejściu Świdnickiemu (1975-2015). Złożyły się na nie zdjęcia zrobione przez pięcioro fotografów w ostatnich miesiącach przed zamknięciem Przejścia, wspomnienia, legendy miejskie i opowieści o tym miejscu, zebrane wśród mieszkańców Wrocławia, a także reportaż radiowy.

[b]pomysłodawcy projektu:[/b] Katarzyna Krajewska / Karol Krukowski[b]fotografie:[/b] Łukasz Bąk / Kamil Cichoń / Jakub Kamiński / Marcin Smoła / Marlena Wasilewska[b]reportaż radiowy:[/b] Maciej Bączyk / Kamil Tarnowski[b]koncepcja wydawnicza:[/b] Karol Krukowski[b]redakcja:[/b] Katarzyna Krajewska[b]projekt graficzny:[/b] Joanna Solarewicz[b]produkcja:[/b] Karol Krukowski / Małgorzata Stobiecka[b]MOSTY / ESK 2016:[/b] Chris Baldwin / Anna Pytlok

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)