Przełomowy superteleobiektyw stałoogniskowy Nikon

© Nikon
© Nikon
Olga Drenda

12.07.2012 14:30, aktual.: 26.07.2022 20:29

Nikon ogłasza opracowanie superteleobiektywu stałoogniskowego z bagnetem F o ogniskowej 800 mm. Już wkrótce zostanie zaprezentowany jego prototyp.

Do oferty obiektywów pełnoklatkowych (FX) NIKKOR dołączy już niebawem obiektyw AF-S o ogniskowej 800 mm, z dużym otworem przysłony f/5,6 oraz systemem redukcji drgań (VR). Będzie on w pełni zgodny z systemem autofokusu stosowanym we wszystkich aparatach Nikon formatu FX.

Jak czytamy w informacjach prasowych firmy Nikon, szczególnym atutem teleobiektywu będzie najdłuższa ogniskowa wśród obiektywów NIKKOR z funkcją autofokusu. Zostanie wyposażony nie tylko w znakomity układ optyczny, lecz także uszczelnienie przeciw działaniu kurzu i wody: powstał bowiem przede wszystkim z myślą o fotografii reportażowej, sportowej i przyrodniczej.

Prototyp superteleobiektywu zostanie pokazany na mistrzostwach Open Golf Championship w klubie golfowym Royal Lytham & St. Anne's (hrabstwo Lancashire, Anglia), które odbędą się 19-22 lipca. Kolejna prezentacja nastąpi na targach Photokina 2012 w Kolonii (18-23 września).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)