Polacy, którzy przez 6 lat przemierzyli ponad 50 krajów wydając średnio 8 dolarów dziennie

Polacy, którzy przez 6 lat przemierzyli ponad 50 krajów wydając średnio 8 dolarów dziennie01.02.2016 07:21
W ciągu sześciu lat Karol i Ola zwiedzili ponad 50 krajów i przemierzyli ponad 150 tysięcy kilometrów na pięciu kontynentach. Nigdy nie płacili za zakwaterowanie – spali na plażach, klifach, łąkach oraz w ich rydwanie przygody, Volkswagenie T3; jedli to, co ugotowali oraz liczyli na gościnność ludzi, których poznali.
W ciągu sześciu lat Karol i Ola zwiedzili ponad 50 krajów i przemierzyli ponad 150 tysięcy kilometrów na pięciu kontynentach. Nigdy nie płacili za zakwaterowanie – spali na plażach, klifach, łąkach oraz w ich rydwanie przygody, Volkswagenie T3; jedli to, co ugotowali oraz liczyli na gościnność ludzi, których poznali.
Źródło zdjęć: © © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)

Para blogerów z Polski – Karol i Ola – mieli wielkie marzenie, ale niski budżet. Przedstawiamy wam ich historię i 6-letnią podróż po całym świecie. Ich wspomnienia i zdjęcia są niesamowite!

Podróż blogerów-wędrowców wzięła się z ich wewnętrznej potrzeby poznania świata. Ze względu na brak pieniędzy na zorganizowane wycieczki postanowili przemierzyć glob na własną rękę. Pierwszym krokiem było zorganizowanie środka transportu.
Podróż blogerów-wędrowców wzięła się z ich wewnętrznej potrzeby poznania świata. Ze względu na brak pieniędzy na zorganizowane wycieczki postanowili przemierzyć glob na własną rękę. Pierwszym krokiem było zorganizowanie środka transportu.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Za 2000 złotych udało im się kupić ponad 20-letniego Volkswagena T3 – czekał na nich niedaleko Świdnicy na Dolnym Śląsku. Po otoczeniu go troską, nadaniu mu żywych kolorów oraz dopracowanie wnętrza, kamper był gotowy na nową przygodę.
Za 2000 złotych udało im się kupić ponad 20-letniego Volkswagena T3 – czekał na nich niedaleko Świdnicy na Dolnym Śląsku. Po otoczeniu go troską, nadaniu mu żywych kolorów oraz dopracowanie wnętrza, kamper był gotowy na nową przygodę.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Pierwszym celem naszych bohaterów był Gibraltar i Europa Zachodnia. Nie mieli pieniędzy na swoją podróż, ale ogromne pokłady optymizmu i zapał do działania. Zamiast łóżek mieli miękką trawę na łące i wieczne problemy z samochodem – w Szwajcarii rozsypała im się skrzynia biegów.
Pierwszym celem naszych bohaterów był Gibraltar i Europa Zachodnia. Nie mieli pieniędzy na swoją podróż, ale ogromne pokłady optymizmu i zapał do działania. Zamiast łóżek mieli miękką trawę na łące i wieczne problemy z samochodem – w Szwajcarii rozsypała im się skrzynia biegów.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Podczas swojej podróży uciekali przed bykiem i niedźwiedziem oraz imprezowali z Pastorem. Oprócz tego Barcelona zafundowała im małą przygodę – zostali okradzeni. Natomiast, gdy dotarli na Gibraltar dostali szansę wygodnie się wyspać... tuż po aresztowaniu!
Podczas swojej podróży uciekali przed bykiem i niedźwiedziem oraz imprezowali z Pastorem. Oprócz tego Barcelona zafundowała im małą przygodę – zostali okradzeni. Natomiast, gdy dotarli na Gibraltar dostali szansę wygodnie się wyspać... tuż po aresztowaniu!© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Wyprawa dookoła Europy miała być pierwszą i ostatnią. Karol i Ola planowali sprzedać busa, jako że miała być to tylko wakacyjna przygoda. Ich podróż nabrała jednak takiego rozmachu, że zapragnęli więcej. Wysłużony T3 został z parą wędrowców, a ich przygoda rozpoczęła się na nowo.
Wyprawa dookoła Europy miała być pierwszą i ostatnią. Karol i Ola planowali sprzedać busa, jako że miała być to tylko wakacyjna przygoda. Ich podróż nabrała jednak takiego rozmachu, że zapragnęli więcej. Wysłużony T3 został z parą wędrowców, a ich przygoda rozpoczęła się na nowo.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Karol i Ola wydają średnio 8 dolarów dziennie. Zastanawiacie się jak to możliwe, że podróżują tak niskim kosztem? Nie jest to proste, ale ich organizacja zasługuje na ogromne uznanie!
Karol i Ola wydają średnio 8 dolarów dziennie. Zastanawiacie się jak to możliwe, że podróżują tak niskim kosztem? Nie jest to proste, ale ich organizacja zasługuje na ogromne uznanie!© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Kwestia paliwa jest dość prosta – prawie nigdy nie podróżują sami, w drogę zabierają przyjaciół, czytelników bloga lub przypadkowych ludzi, z którymi dzielą się kosztami. Spanie pod gołym niebem – na plażach i klifach całego świata – jest nie tylko przyjemne i zbliża człowieka do natury, ale również pozwala oszczędzić kilka groszy.
Kwestia paliwa jest dość prosta – prawie nigdy nie podróżują sami, w drogę zabierają przyjaciół, czytelników bloga lub przypadkowych ludzi, z którymi dzielą się kosztami. Spanie pod gołym niebem – na plażach i klifach całego świata – jest nie tylko przyjemne i zbliża człowieka do natury, ale również pozwala oszczędzić kilka groszy.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Podczas przygotowywania VW do podróży Karol i Ola wyposażyli go w kuchenkę oraz lodówkę, dzięki czemu mogą przechowywać i przygotowywać jedzenie na własną rękę. Oczywiście pomyśleli również o elektrycznym prysznicu i 150-litrowym zbiorniku na wodę, zamontowanym na dachu.
Podczas przygotowywania VW do podróży Karol i Ola wyposażyli go w kuchenkę oraz lodówkę, dzięki czemu mogą przechowywać i przygotowywać jedzenie na własną rękę. Oczywiście pomyśleli również o elektrycznym prysznicu i 150-litrowym zbiorniku na wodę, zamontowanym na dachu.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
W trakcie swojej podróży nasi blogerzy zwiedzają przeróżne miejsca, charakterystyczne dla konkretnego regionu. Ze względu na popularność swojej strony często dostają darmowe wejściówki za pisanie recenzji danej rozrywki. Dzięki blogowi oraz książce również zarabiają pieniądze, realizując kampanie reklamowe dla różnych firm w egzotycznych sceneriach. Wszystko, czego do tego potrzebują to laptop i dostęp do internetu.
W trakcie swojej podróży nasi blogerzy zwiedzają przeróżne miejsca, charakterystyczne dla konkretnego regionu. Ze względu na popularność swojej strony często dostają darmowe wejściówki za pisanie recenzji danej rozrywki. Dzięki blogowi oraz książce również zarabiają pieniądze, realizując kampanie reklamowe dla różnych firm w egzotycznych sceneriach. Wszystko, czego do tego potrzebują to laptop i dostęp do internetu.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Śledźcie na bieżąco przygody Karola i Oli na ich blogu - www.busemprzezswiat.pl.
Śledźcie na bieżąco przygody Karola i Oli na ich blogu - www.busemprzezswiat.pl.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów.© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
417844800365942642
© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
417844800366008178
© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
417844800366073714
© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
417844800366139250
© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
417844800366204786
© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
417844800366270322
© © Busem Przez Świat / [www.busemprzezswiat.pl](http://www.busemprzezswiat.pl/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)