Przenośne 500 GB w efektownej obudowie

Przenośne 500 GB w efektownej obudowie

Przenośne 500 GB w efektownej obudowie
Kepifil
06.06.2008 10:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:13

Verbatim zaprezentował nowy model zewnętrznego dysku przenośnego o pojemności 500 GB, niewielkich wymiarach zewnętrznych. Dodatkowy dysk twardy w czasach fotografii cyfrowej i coraz większej ilości megapikseli w aparatach staje się niezbędnym elementem wyposażenia każdego fotografującego.

Najnowszy produkt Verbatima to 2,5 calowy dysk twardy, który waży niecałe 170 g. Dysk ma niewielkie wymiary i bez problemu mieści się w dłoni, dzięki zastosowaniu w nim trzech talerzy o pojemności 166 GB każdy. Pozwala to na przechowywanie olbrzymich ilości danych, które można bardzo łatwo i szybko przenieść z komputera stacjonarnego lub laptopa.

Port USB umożliwia transfer danych z prędkością do 480 Mbitów/sekundę. Wersja combo ma także złącze Firewire, za pomocą którego dane można przesyłać z prędkością do 400 Mbitów/sekundę. Dysk zasilany jest bezpośrednio z magistrali USB 2.0 i nie wymaga zewnętrznego zasilacza ani dodatkowego kabla USB. Urządzenie jest ponadto bardzo ciche, ponieważ pracuje bez wentylatora.

Nowy produkt Verbatima jest dostępny w sprzedaży od czerwca, a jego cena to 820 zł brutto (sugerowana cena detaliczna).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)