Przenośny dysk zamiast kilkunastu kart pamięci

Przenośny dysk zamiast kilkunastu kart pamięci

Przenośny dysk zamiast kilkunastu kart pamięci
Kepifil
21.07.2008 07:49, aktualizacja: 02.08.2022 11:09

Na rynku fotograficznym są dostępne zewnętrze dyski pamięci przeznaczone dla fotografów, o czym świadczy możliwość przeglądania zgranych na urządzenie zdjęć na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu znajdującym się na obudowie dysku. Takie urządzenia są niestety drogie i dotychczas opłacało się dokupić parę kolejnych kart pamięci bądź po prostu wozić ze sobą laptopa. Dziś rozwiązaniem jest urządzenie firmy Digital Foci, Photo Safe II o pojemności 80 lub 160 GB za cenę odpowiedni 140 i 190 dolarów.

Cena jest rozsądna biorąc pod uwagę koszty kart pamięci. Urządzenie potrafi zgrywać dane z następujących ich typów: CF ( I, II, Extreme III, IV, UDMA), MMC, SD/HC, miniSD, MS, MS PRO, MS Duo, MS pro DUO, XD.

Kartę pamięci o pojemności 1 GB potrafi skopiować w trzy i pół minuty. Taki wynik pozwala powtórzyć taką operację szesnaście razy, bowiem bateria wytrzymują 80 minut pracy urządzenia, które co ciekawe potrafi się ładować po podłączeniu go do portu USB. Urządzenie tworzy osobny folder do każdej operacji zgrywania danych. Dzięki niewielkiemu wyświetlaczowi LCD, zobaczymy status wykonywanej operacji czy stan naładowania pamięci, jak również dostępną ilość wolnej pamięci na naszym dysku twardym.

Źródło: Digital Foci

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)