Przepiękne jelenie o wschodzi słońca. Tu nie trzeba żadnych słów

Przepiękne jelenie o wschodzi słońca. Tu nie trzeba żadnych słów

Przepiękne jelenie o wschodzi słońca. Tu nie trzeba żadnych słów
Źródło zdjęć: © © Max Ellis / Carter News via Forum
Marcin Watemborski
22.04.2022 13:06, aktualizacja: 22.04.2022 15:06

Zdjęcia dzikiej natury bardzo koją nerwy – zwłaszcza po ciężkim tygodniu pracy. O ile nie zawsze możemy pozwolić sobie na wypad za miasto, tak przepięknych zdjęć w sieci jest mnóstwo. Zobaczcie sielankową scenę, którą ujął Max Ellis.

59-letni Max Ellis jest pasjonatem fotografii, a szczególne ukojenie daje mu obserwowanie dzikiej przyrody. Niedawno zaobserwował scenę żywcem wyjętą z bajek Disneya. Na tle wschodzącego słońca dostrzegł dzikie jelenie – majestatyczne i spokojne w swoim naturalnym środowisku.

Pozytywna aura bije z każdego z ukazanych tu kadrów. Widać, że jelenie nijak nie czuły się zagrożone, chociaż patrząc na to, że kierowały wzrok w kierunku fotografa, były świadome jego obecności. Jelenie szlachetne są bardzo powszechne w Europie i jest ich po prostu mnóstwo. Zgodnie z kategorią zagrożenia, są to zwierzęta najmniejszej troski i występują praktycznie na całym kontynencie.

Obraz
© © Max Ellis / Carter News via Forum

Przepiękne obrazy zostały ujęte w londyńskim Richmond Park. To miejsce jest niezwykłe od początku do końca. Richmond Park jest największym parkiem królewskim w stolicy Wielkiej Brytanii i leży w dzielnicy Richmond upon Thames. Jego powierzchnia to aż 995 hektarów, a dookoła niego ustawiono ogrodzenie.

Mimo tego, że Richmond Park przynależy do terenów królewskich, zwierzęta tam mieszkające nie są udomowione. To magiczne miejsce zostało ustanowione w 1652 roku przez Karola I. Park miał być miejscem, w którym daniele i jelenie mogły żyć spokojnie i nie musiały się niczym martwić.

Obraz
© © Max Ellis / Carter News via Forum
Obraz
© © Max Ellis / Carter News via Forum

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)