Przepiękne zbliżenia zamarzniętych kwiatów. Wiosna zaskoczyła fotgorafów

Przepiękne zbliżenia zamarzniętych kwiatów. Wiosna zaskoczyła fotgorafów

Przepiękne zbliżenia zamarzniętych kwiatów. Wiosna zaskoczyła fotgorafów
Źródło zdjęć: © © Albert Dros / [Instagram](https://www.instagram.com/albertdrosphotography/)
Marcin Watemborski
05.04.2022 10:16, aktualizacja: 05.04.2022 12:16

Stare polskie porzekadło mówi: "Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata". Jak widać na załączonych obrazkach – jest ono stuprocentowo prawdziwe. Na drzewkach owocowych pojawiły się pierwsze kwiaty, a nocny mróz zamknął je w lodowych kryształach.

Okazuje się, że wspomniane wyżej przysłowie ma zastosowanie nie tylko w Polsce. Holenderski fotograf Albert Dros udowadnia to swoimi przepięknymi zdjęciami. Widać, że wiosna potrafi zaskoczyć nagłym mrozem nie tylko drogowców, ale również fotografów.

Albert Dros zrobił zdjęcia w niedzielę 3 kwietnia 2022 roku w Batawii, czyli regionie Holandii, który słynie z mnogości wszelakich drzewek owocowych. Gdy fotograf rano wyszedł obejrzeć kwiaty, nieźle się zdziwił. Niemal każdy z nich był pokryty dość sporą warstwą lodu.

Jak opowiada artysta, ten lód specjalnie nie szkodzi kwiatom, a nawet pomaga. Zamarznięta woda wokół pięknych rozkwitających pąków stanowi warstwę ochronną przed prawdziwym zimnem i silnym wiatrem.

Zdjęcia zostały wykonane aparatem Sony a7R IV z obiektywami: Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS oraz Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS II.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)