Przepis na udane zdjęcia reklamowe - minimalizm Mikkela Jul Hvilshøja

Przepis na udane zdjęcia reklamowe - minimalizm Mikkela Jul Hvilshøja

Mikkel Jul Hvilshøj to duński fotograf, który od 15 lat zajmuje się fotografią reklamową. Jedna z jego kampanii dla marki produkującej sprzęt kuchenny przykuła moją uwagę swoją oryginalnością.
Mikkel Jul Hvilshøj to duński fotograf, który od 15 lat zajmuje się fotografią reklamową. Jedna z jego kampanii dla marki produkującej sprzęt kuchenny przykuła moją uwagę swoją oryginalnością.
Źródło zdjęć: © © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Monika Homan
18.06.2018 12:56, aktualizacja: 18.06.2018 14:56

Mikkel Jul Hvilshøj udowadnia, że zdjęcia reklamujące sprzęt kuchenny nie muszą być nudne. Stworzył minimalistyczne fotografie, które pełnią również funkcje przepisów kulinarnych.

Mikkel specjalizuje się w fotografii martwej natury, a jego styl wyróżnia spokój i minimalizm w połączeniu z elegancją i luksusem.
Mikkel specjalizuje się w fotografii martwej natury, a jego styl wyróżnia spokój i minimalizm w połączeniu z elegancją i luksusem.© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
We współpracy z agencja reklamową Liquidminds, fotograf stworzył serie minimalistycznych zdjęć, które przedstawiają składniki dań w graficzny, czysty sposób. Chodzi w nich o to, aby pokazać produkt (w tym przypadku garnek lub patelnię) i świeże składniki, ilustrując danie, które można wykonać w konkretnym naczyniu. Mikkel sfotografował na jednokolorowym matowym tle ułożone w odpowiedni sposób składniki.
We współpracy z agencja reklamową Liquidminds, fotograf stworzył serie minimalistycznych zdjęć, które przedstawiają składniki dań w graficzny, czysty sposób. Chodzi w nich o to, aby pokazać produkt (w tym przypadku garnek lub patelnię) i świeże składniki, ilustrując danie, które można wykonać w konkretnym naczyniu. Mikkel sfotografował na jednokolorowym matowym tle ułożone w odpowiedni sposób składniki.© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Oprócz tego, że zdjęcia są prezentacją sprzętu kuchennego, są też inspiracją dla kulinarnych przepisów. Projekt ten pokazuje, że w gotowaniu dobra jakość sprzętu jest tak samo ważna, jak jakość składników.
Oprócz tego, że zdjęcia są prezentacją sprzętu kuchennego, są też inspiracją dla kulinarnych przepisów. Projekt ten pokazuje, że w gotowaniu dobra jakość sprzętu jest tak samo ważna, jak jakość składników.© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Oczywistym rozwiązaniem byłoby pokazanie gotowego dania, jednak nie jest to książka kucharska, a raczej projekt artystyczny - mówi Mikkel.
Oczywistym rozwiązaniem byłoby pokazanie gotowego dania, jednak nie jest to książka kucharska, a raczej projekt artystyczny - mówi Mikkel.© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Dzięki niecodziennemu podejściu do sprawy zasięg tych fotografii jest ogromny. Publikacje pojawiały się na całym świecie, a we wrześniu 2017 roku zdjęcia można było oglądać na wystawie w Kopenhadze. Oto proste wizualne przepisy na takie dania, jak: tradycyjny rosół, owsianka z owocami czy smażona ryba.
Dzięki niecodziennemu podejściu do sprawy zasięg tych fotografii jest ogromny. Publikacje pojawiały się na całym świecie, a we wrześniu 2017 roku zdjęcia można było oglądać na wystawie w Kopenhadze. Oto proste wizualne przepisy na takie dania, jak: tradycyjny rosół, owsianka z owocami czy smażona ryba.© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Obraz
© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Obraz
© © Mikkel Jul Hvilshøj / [hvilshoj.com](http://www.hvilshoj.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)