Przerażony bielik uciekł przez jaszczurką. Wygląda przekomicznie

Przerażony bielik uciekł przez jaszczurką. Wygląda przekomicznie06.12.2019 10:37
Przerażony bielik uciekł przez jaszczurką. Wygląda przekomicznie
Źródło zdjęć: © © Elena Erasmus / Carter News / FORUM

Bieliki afrykańskie to z reguły piękne i dumne zwierzęta, które boją się niewielu rzeczy. Podczas polowania nigdy się nie wahają i pozostawiają ofiarę bez szans. Ten osobnik przestraszył się jaszczurki, co wygląda po prostu przezabawnie.

Elana Erasmus wybrała się na fotografowanie dzikiej przyrody do parku narodowego Chobe w Botswanie. Jej celem było ujęcie zwyczajów varanusów, czyli waranowatych jaszczurek, które są dość duże.

Podczas obserwacji, 51-latka zauważyła przerażonego bielika, który zaczął uciekać przed jaszczurką. Żeby nie było – to nie wyglądało jak zwykła ucieczka, a raczej panika. Zanim ptak wzbił się w powietrze, wykonał kilka kroków z podniesionymi skrzydłami, co na zdjęciach prezentuje się komicznie.

420721164844095304
Źródło zdjęć: © © Elena Erasmus / Carter News / FORUM

Wyobraźcie sobie, jak duży musiał być ten varanus, skoro rozpiętość skrzydeł bielika afrykańskiego dochodzi do 1,9 metra. To naprawdę spora jaszczurka, której długość ciała może dochodzić do około 130 centymetrów, a masa działa do 3 kg. Żywią się one głównie innymi gadami, jajami ptaków i pisklętami – nikt nie mówił o pożeraniu całych, dorodnych kuzynów jastrzębi.

420721164844226376
Źródło zdjęć: © © Elena Erasmus / Carter News / FORUM

Interesujące jest to, że bielik w swojej diecie również nie ma jaszczurek, tym bardziej tak dużych. Ptaki te żywią się głównie rybami, ewentualnie padliną. Zaistniałą sytuacja musiała być jakimś zwierzęcym nieporozumieniem w pięknych okolicznościach przyrody.

420721164844357448
Źródło zdjęć: © © Elena Erasmus / Carter News / FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)