Przerwy w produkcji sprzętu fotograficznego w japońskich fabrykach

Przerwy w produkcji sprzętu fotograficznego w japońskich fabrykach

Fot. Google
Fot. Google
Krzysztof Basel
14.03.2011 13:22, aktualizacja: 01.08.2022 14:45

W piątek niedaleko wschodniego wybrzeża Japonii nastąpiło silne trzęsienie ziemi, które chwilę później wywołało ogromne tsunami. Kataklizm mocno uderzył także w firmy, które mają fabryki na terenie kraju. Wśród nich są potentaci rynku fotograficznego.

Niektóre fabryki elektroniki w Japonii
Niektóre fabryki elektroniki w Japonii

Największe zniszczenia odnotowano w rejonach miasta Sendai, gdzie swoje zakłady mają między innymi Nikon oraz Sony. Tuż po trzęsieniu ziemi wiele fabryk wstrzymało pracę. Zamknięto między innymi zakład Nikona w Sendai, który do dzisiaj nie wznowił produkcji lustrzanek cyfrowych. Na szczęście nie ucierpiał nikt z załogi ani sam budynek. Problem polega na tym, że elektrownia nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości prądu.

Z nieoficjalnych informacji wynika także, że firma Sony zdecydowała się zamknąć 6 swoich zakładów ulokowanych w miejscach dotkniętych przez kataklizm. Zamknięto także fabrykę Toshiby produkującą matryce CMOS.

Niestety, wskutek trzęsienia ziemi ucierpiało kilku pracowników fabryki produkującej aparaty Panasonic Lumix. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Kilka osób pracujących w fabryce Fukushima, fabryce AVC Networks w Sendai oraz Koriyama Panasonic Electronic Works zostało lekko rannych. Niektóre części sufitu i ściany zostały uszkodzone, ale nie doszło do pożaru ani uszkodzenia ścian.

Zainteresowanym tematem polecam kilka linków:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)